Baterie

Baterie Mexen to szeroki wybór elementów niezbędnych do umywalek, wanien, pryszniców, zlewów kuchennych, bidetów, a także wylewek i akcesoriów do nich. Dzięki temu, że do wyboru oferujemy kilkadziesiąt różnych produktów, można je dopasować do już posiadanych lub planowanych elementów armatury tej marki. Wszystkie baterie wyróżniają się najwyższą jakością gwarantującą niezawodne działanie przez długie lata. W ofercie dostępne są także baterie z termostatem zapobiegającym nagłym zmianom temperatury wody. Poszczególne modele różnią się wymiarami, a także kształtem, sposobem odkręcania i ustawiania odpowiedniej temperatury. Bardziej wymagający mogą zdecydować się na baterie złote lub czarne zamiast najpopularniejszego chromu. Oczywiście wybrać można także modele podtynkowe oraz stojące dopasowane do wymagań danego wnętrza.

Filtruj

Cena

60,00 zł - 1 005,00 zł

Stylowe wykończenie łazienki i kuchni

Bateria odgrywa ważną rolę. To właśnie dzięki niej można w pełni korzystać z urządzeń sanitarnych. W wielu przypadkach to od wygody użytkowania baterii zależy komfort korzystania z prysznica, wanny albo bidetu. Dlatego do jej wyboru warto jest dobrze się przygotować. Pierwszym krokiem powinno być zastanowienie się, jaki rodzaj baterii chcemy kupić. To znaczy, czy instalacja wodna pozwala na umieszczenie jej na ścianie, na brzegu umywalki, czy też w formie wolnostojącej kolumny (w przypadku wanny wolnostojącej). To podstawowe kryterium wyboru. Następnie trzeba przemyśleć, jaką formę ma mieć bateria. Marka Mexen przygotowała zarówno ultranowoczesne modele kubiczne, jak i standardowe, proste baterie. Oferujemy również produkty w stylu retro. Istotny jest także kolor baterii. Ten warto dobrać chociażby do przycisku spłukującego w toalecie.

Praktyczne funkcje dodatkowe

Baterie Mexen oczywiście mogą mieć także dodatkowe funkcje, w tym bardzo popularny w bateriach wannowych i prysznicowych termostat regulujący temperaturę wody i zapobiegający jej nagłym zmianom. Perlator to kolejny dodatek, na który warto zwrócić uwagę. To mały element, który pozwala na napowietrzenie wody. Dzięki temu zużywa się jej znacznie mniej, choć nie ma żadnej różnicy pod względem jej objętości. To przydatne szczególnie w bateriach umywalkowych i kuchennych, w których woda jest często puszczana. Obecność perlatora oznacza niższe rachunki za zużycie wody. Warto zwrócić uwagę także na wylewkę baterii oraz na materiał, z jakiego została wykonana. Niemniej istotna jest udzielana na baterię gwarancja producenta. Jednak najważniejszym elementem baterii jest jej głowica. Ceramiczna jest rozsądnym wyborem ze względu na niską awaryjność i wygodną eksploatację. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu internetowego. Jesteśmy przekonani, że mając tak szeroki wybór, znajdziesz baterię idealną do swojej łazienki.