Baterie bidetowe

Bidety coraz częściej są montowane w polskich łazienkach. To najwygodniejszy sposób na szybkie zadbanie o higienę, a do tego dobry pomysł na oszczędność wody. Dlatego tę armaturę montuje się nie tylko w rodzinnych łazienkach, ale także w toaletach dla gości. Jednak aby bidet był w pełni funkcjonalny, wymaga instalacji specjalnej baterii. Propozycje Mexen to szeroki wybór różnych baterii dostosowanych do produktów marki. Wyróżniają się one przede wszystkim wysoką jakością i wytrzymałością. Minimalistyczne propozycje w sam raz będą pasować do posiadanych już elementów łazienkowej armatury. W przypadku baterii bidetowych ważna jest wygoda ich użytkowania. Powinna umożliwiać odkręcanie i zakręcanie wody, a także regulację strumienia jedną ręką. Ważny jest także wybór materiału, z jakiego wykonana jest bateria. Bardzo popularny jest mosiądz. Z kolei w przypadku głowicy baterii trafnym wyborem jest ceramika. Materiał ten zapewnia płynność jej pracy. Taka wygoda w połączeniu z odpowiednim kształtem ceramicznego bidetu powoduje, że korzystanie z niego jest bardzo komfortowe.

Filtruj

Cena

90,00 zł - 105,00 zł

Cechy poręcznej baterii bidetowej

Bateria bidetowa musi być przede wszystkim wygodna. Najlepiej sprawdza się taka przypominająca nieco słuchawkę prysznicową z dłuższym wężykiem. Sama bateria powinna być niewielka, aby nie zająć zbyt dużo miejsca na niedużym bidecie, a jednocześnie dobrze wyprofilowana, aby gwarantowała odpowiednio mocny strumień wody. Szczególnie w przypadku stelaża podtynkowego istotne jest dostosowanie odpowiedniego źródła wody. Baterie bidetowe warto dobrać stylistycznie do już zakupionych baterii wannowych, prysznicowych lub umywalkowych. W ofercie marki Mexen są dostępne wysokie baterie bidetowe pozwalające na uzyskanie intensywnego strumienia wody. W warunkach ciągłego kontaktu z wilgocią bardzo istotne jest odpowiednie zabezpieczenie baterii przed rdzewieniem. Razem z baterią bidetową otrzymasz potrzebne do jej instalacji wężyki oraz uszczelki.

Najlepszy wybór baterii do każdego bidetu

W przypadku baterii do bidetu warto zwrócić uwagę na perlator. Pozwala on na obniżenie rachunków za wodę poprzez jej większe napowietrzenie. Wówczas zużywa się jej o wiele mniej, chociaż pozornie pod względem objętości jest jej tyle samo. W przypadku baterii istotna jest także wylewka. Bateria może być także wyposażona w zamknięcie odpływu. Baterie jednouchwytowe są pomocne nie tylko w przypadku chęci zapewnienia sobie odpowiedniego poziomu higieny, ale także w przypadku domowych porządków. Z łatwo dostępnej baterii można w prostszy sposób nalać wody do miski albo zmoczyć ścierkę. Bidet może więc mieć więcej funkcji. Już teraz poznaj pełną ofertę naszych baterii bidetowych i wybierz tę, która najlepiej sprawdzi się w Twojej łazience.