Baterie kuchenne

Chociaż większość osób dysponuje w swojej kuchni zmywarką, to jednak tradycyjny zlew nadal jest w niej niezbędny. Chociażby z tego powodu, że nie każde naczynie przeznaczone jest do mycia w automatycznym urządzeniu. Zlew nadal jest jednym z centralnych punktów każdej kuchni, dlatego nad jego wyborem trzeba się dobrze zastanowić. Z pewnością należy wybrać model odporny na uszkodzenia. Jednak sam zlew to nie wszystko - ważna jest także bateria kuchenna. Ten element armatury kuchennej musi być wygodny, dlatego zdecydowanie najlepszą opcją są wysokie baterie z zagiętą wylewką. Wówczas umycie na przykład blachy po cieście nie będzie sprawiało problemu. W przypadku zlewu dwukomorowego dobrym wyborem jest ruchoma wylewka, którą można skierować w dwie strony. Przy korzystaniu ze zlewu kuchennego sprawdzi się bateria jednouchwytowa z rączką do odkręcania wody po boku. Wówczas można ustawić właściwą temperaturę nawet jedną ręką. Do większych prac przydatna może być wyciągana wylewka.

Filtruj

Wyciągana wylewka

Cena

75,00 zł - 300,00 zł

Jak baterię wybrać do swojej kuchni?

Bateria kuchenna powinna mieć przede wszystkim dobrze wyprofilowany kształt. Przydaje się również obecność perlatora. To niewielkie urządzenie w baterii, które sprawia, że lecąca z kranu woda jest bardziej napowietrzana. Co za tym idzie, ma ona większą objętość i oszczędza zużycie cennego zasobu. Przy pracach kuchennych, kiedy często odkręca się zlew na przykład do przepłukania czegoś, daje to realne oszczędności. Nie bez znaczenia jest wytrzymałość baterii. Warto wziąć pod uwagę, że jest ona bardzo często odkręcana i zakręcana. Co za tym idzie, jej poszczególne elementy mogą się szybko zużywać. Z uwagi na to konieczne jest zdecydowanie się na komponenty, które zachowają swoje właściwości przez długie lata. Szczególnie narażona na zniszczenie jest głowica baterii. Dlatego doskonałym wyborem jest cechująca się niezawodnością głowica ceramiczna.

Wygląd ma znaczenie

Baterie Mexen oferowane są w kolorze czarnym oraz chrom. Dzięki temu można je dopasować do różnie wyglądających kuchni. Ich prosta, nowoczesna linia ewidentnie się wyróżnia, ale jednocześnie będzie także doskonale pasować do pozostałych sprzętów AGD. Wyciągana wylewka to element baterii kuchennej, który może być bardzo pomocny. Sprawdzi się zwłaszcza w dużym zlewie dwukomorowym, kiedy na przykład w jednej części chcesz przepłukać warzywa albo owoce. Elastyczna rurka pozwoli na dokładne wykonanie tej czynności. Sprawne i czyste działanie jest istotne w kuchni. Po co dokładać sobie dodatkowej pracy? Baterie kuchenne Mexen są łatwe w pielęgnacji. Wyróżniają się swoją stabilnością i dobrym dopasowaniem wszystkich elementów. Dzięki temu pomiędzy poszczególnymi częściami baterii nie będzie przedostawała się woda i nie dojdzie do pojawienia się uporczywego kamienia. Wystarczy przetarcie jej czystą ścierką, aby bateria odzyskała swój blask.