Baterie prysznicowe

Bateria prysznicowa to podstawowy element każdego prysznica. Nawet najlepsza ścianka prysznicowa albo brodzik nie zapewnią wystarczającego komfortu podczas kąpieli, jeżeli nie zatroszczysz się o zakup dobrej baterii prysznicowej. To właśnie ona jest odpowiedzialna między innymi za regulację temperatury wody. Wiele produktów marki Mexen jest wyposażonych w termostat zapewniający możliwość precyzyjnej regulacji temperatury. Kolejną ważną cechą baterii prysznicowej jest jej prosty kształt, który sprawia, że łatwiej jest zachować ją w czystości, a jednocześnie nie zajmuje ona wiele miejsca w przestrzeni prysznica. Baterie Mexen występują w kolorze czarnym, białym i chromowanym. W ten sposób można je zintegrować z innymi elementami łazienki.

Dobrze dopasowany prysznic dla każdego

Czy wiesz, że pierwsze prysznice były użytkowane już w starożytnej Grecji? Wiemy o tym z uwiecznienia ich na pamiątkach kultury materialnej, takich jak wazy. Oczywiście ówczesna konstrukcja była znacznie prostsza. Obecnie prysznice są zdecydowanie bardziej zaawansowane technologicznie, a co za tym idzie - o wiele wygodniejsze. Dzieje się tak za sprawą baterii prysznicowych. Możliwość ustawienia temperatury i stałego ciśnienia wody powoduje, że branie prysznica jest dużo szybsze. Także wynalazca współczesnego prysznica, od którego nazwiska pochodzi polska nazwa tego urządzenia, Vincenz Prießnitz, nie wyobrażał sobie użytkowania nowoczesnych baterii. W XIX wieku natryski służyły raczej zdrowiu niż higienie - wykorzystywano je w wodolecznictwie. Współcześnie bateria prysznicowa ma już inną rolę, zwraca się uwagę na jej utylitarność. Powinna generować precyzyjnie ustawiony strumień wody o dostosowanej temperaturze.

Budowa baterii prysznicowej

Baterie prysznicowe Mexen są różnorodne. W naszej ofercie znajdują się baterie klasyczne, które sprawdzą się praktycznie w każdej łazience, ale także mniej typowe, proste, niemal surowe modele idealne do ultranowoczesnych wnętrz urządzonych w stylu minimalistycznym lub industrialnym. Nowoczesne baterie pasować będą do równie prostych ścianek prysznicowych. Dzięki temu z produktów marki Mexen można stworzyć dopasowane zestawy. W sklepie Mexen znaleźć można również baterie w formie kompletów razem z wężem prysznicowym i słuchawką albo deszczownicą. Zwróć szczególną uwagę na sposób montowania prysznica: dostępne są wersje klasyczne oraz podtynkowe, bardzo futurystyczne. Dlatego bateria za każdym razem musi być dopasowana do konkretnych potrzeb. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z niezwykle szeroką ofertą naszego sklepu internetowego. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz u nas idealną baterię do swojego prysznica, która będzie współgrać z nim stylistycznie. Zachęcamy do zakupów online! Gwarantujemy szybką realizację zamówień.