Baterie umywalkowe

Baterie umywalkowe to drugi po ceramicznej misce niezbędny element każdej umywalki. To właśnie obecność baterii sprawia, że z umywalki można wygodnie korzystać. Kupując osobne produkty Mexen, można mieć pewność, że razem stworzoną one udany zestaw. W naszej ofercie dostępne są baterie wysokie oraz niskie idealnie dostosowane do wymiarów niecki umywalki. Są one jednouchwytowe, aby w łatwy sposób można było ustawić właściwą temperaturę wody. Dostępne są kolory złoty, biały, czarny i chrom. Taka różnorodność umożliwia dostosowanie stylu baterii do elementów wanny albo bidetu. Kolorystykę można dopasować także na przykład do uchwytów szafek łazienkowych albo koloru przycisku do spuszczania wody w WC. Poza wysokością baterii konieczne jest zwrócenie uwagi również na zasięg jej wylewki. Dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, czy armatura będzie dobrze dopasowana, a strumień wody nie trafi poza umywalkę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przed zakupem baterii umywalkowej koniecznie trzeba zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana. Popularne są baterie z mosiądzu z ceramiczną głowicą. To element ruchomy baterii, który najszybciej się niszczy. Z tego powodu warto postawiać na sprawdzoną jakość i niezawodność tak jak ma to miejsce właśnie w przypadku głowicy ceramicznej. Przydatnym dodatkiem do baterii umywalkowej jest perlator. Pozwala on na mieszanie wody z powietrzem. Dzięki jego obecności uzyskuje się tak samo intensywny strumień wody, a jednak zachowuje dużą oszczędność. Solidna bateria umożliwia precyzyjne ustawienie temperatury. Powinna pracować ona gładko, ale jednocześnie stawiać pewien opór. Wówczas łatwiej jest z niej korzystać na przykład dzieciom dopiero uczącym się samodzielności w łazience. Dla osób starszych i mniej sprawnych ważna jest długość rączki do odkręcania wody. Dodatkowo bateria koniecznie musi być wykonana z materiału, który nie rdzewieje.

Elegancja i styl zaklęte w baterii

Oczywiście bateria umywalkowa jest także elementem dekoracyjnym. Nie dziwi więc obecność tak wielu wzorów i kolorów. Duży wybór dostępny w ofercie naszego sklepu internetowego Mexen to gwarancja, że znajdziesz w niej dokładnie to, czego szukasz. Chcesz zaaranżować łazienkę ultranowocześnie czy w stylu retro? Wybór należy do Ciebie. W Mexen dostępne są bardzo proste, uniwersalne baterie, ale też produkty o krok trendy aktualnie panujące w designie. Szczególnie ciekawie prezentuje się bateria umywalkowa Mexen Estrella. Jej zakręcony kształt może nasuwać skojarzenia z surrealistyczną rzeźbą. Z pewnością wpadnie ona w oko osobom, którym zależy na nowoczesnej aranżacji łazienki. Do baterii otrzymasz niezbędne wężyki i uszczelki do jej montażu, dzięki czemu po odebraniu zamówienia właściwie od razu będziesz mógł przystąpić do jej instalacji. Gwarantujemy pełne zadowolenie z zakupu!