Baterie wannowo-prysznicowe

Baterie wannowo-prysznicowe to prawdziwe dwa w jednym. Jedna bateria zawiera aż dwie wylewki: jedną do podłączenia węża prysznicowego i drugą w formie kranika. Pozwala ona na błyskawiczne nalanie wody do wanny. W czasie, kiedy zbiornik się nią napełnia, możesz zająć się czymś innym. Taka bateria ma także drugi otwór do zainstalowania węża prysznicowego. Dlatego łatwo można spłukać na przykład pianę z włosów. W razie potrzeby, o ile zamontowany zostanie parawan nawannowy albo chociaż zasłona prysznicowa, można z wanny stworzyć wygodny prysznic. W ten sposób godzi się preferencje zwolenników szybkich natrysków i długiego wylegiwania się w wannie. Jeżeli dodać do tego najwyższą jakość produktów marki Mexen, powstaje sposób na idealnie zaplanowaną łazienkę. Wśród baterii wannowo-prysznicowych dostępne są modele jedno- i dwuuchwytowe. Różnią się one także sposobem montażu: oferujemy baterie podtynkowe, ścienne, wolnostojące oraz nawannowe. Wybrać można również produkt z termostatem oraz z gotowym zestawem natryskowym.

Baterie wannowo-prysznicowe do małych wnętrz

Nie w każdym polskim domu jest miejsce na dwie łazienki. A nawet ta jedna bywa niewielka, w związku z czym trzeba podjąć trudną decyzję, czy wybrać wannę, czy prysznic. W końcu czasem mamy ochotę na wieczorną kąpiel z aromatyczną pianą, a czasem na szybki, poranny prysznic, zwłaszcza latem. Na szczęście współczesne rozwiązania sprawiają, że można pogodzić jedno z drugim. Rozwiązaniem są baterie wannowo-prysznicowe. W jednej baterii znajdują się aż dwa otwory. Jeden ma formę kranika. Lecąca z niego pod dużym ciśnieniem woda jest w stanie szybko napełnić wannę. Drugi otwór służy do podłączenia zestawu natryskowego do prysznica. Słuchawka z wężem pomaga w dokładnym opłukaniu ciała. Po zainstalowaniu do niej uchwytu ściennego wanna może zamienić się w prysznic. Przyda się także parawan nawannowy zapobiegający kapaniu wody na podłogę.

Szybki sposób na higienę

Wygodę wynikającą z wyboru baterii wannowo-prysznicowej doceni każdy, kto chociaż raz śpieszył się do pracy i chciał umyć się w błyskawiczny sposób. Najprostsza jest bateria jednouchwytowa. Umożliwia ona precyzyjne ustawienie właściwej temperatury i siły strumienia wody. W sklepie Mexen znaleźć można także modele dwuuchwytowe. W przypadku tego rodzaju baterii niemniej istotny jest sposób jej montażu. Przed zakupem konieczne jest sprawdzenie, jak wygląda instalacja ścienna w łazience. Bateria może być zamontowana na ścianie - wówczas istotny jest rozstaw rur z ciepłą i zimną wodą, który można regulować tylko w niewielkim stopniu. Istnieje również możliwość instalacji baterii podtynkowej. Inny sposób montażu to instalacja na wannie przy wykorzystaniu czterech otworów. Wanny wolnostojące znakomicie prezentują się w zestawie z baterią-kolumną wolnostojącą, która sama w sobie jest dekoracją łazienki. Ostateczny wybór powinien być skonfrontowany również z wyglądem samej wanny.