Wylewki do baterii

Wylewka do baterii to specjalny sposób na jej przedłużenie. Dzięki obecności tego elementu woda wypływająca z baterii precyzyjnie trafia do niecki umywalki lub zlewu zamiast rozchlapywać się na boki. W ofercie naszego sklepu dostępne są różne wylewki, które dopasowuje się bezpośrednio do modelu armatury. Mają one także różne kształty, które różnią się w zależności od przeznaczenia wylewki, modelu baterii, a także od wielkości zlewu lub umywalki. Przed zakupem należy sprawdzić, czy wylewka ma gwint odpowiedni do danej armatury. Wylewka oczywiście musi być dopasowana także do zlewu i baterii pod względem kolorystycznym. Jest to więc pozornie mało skomplikowany element, który jednak w ostatecznym rozrachunku ma ogromny wpływ na zadowolenie z korzystania z kuchni i łazienki.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Wylewki do baterii – jak wybrać?

Urządzając kuchnię lub łazienkę, zwraca się uwagę na wiele detali. Szczególną wagę powinno się przyłożyć do doboru odpowiedniej baterii umywalkowej lub zlewowej. Wylewka wieńczy całą baterię. To właśnie przez nią przepływa strumień wody, zanim wypłynie na zewnątrz. Kształt i wielkość wylewki mają więc największe znaczenie. Dobierać się je powinno przede wszystkim do wielkości i kształtu zlewu lub umywalki. W kuchni przydaje się wyższa wylewka pozwalająca na spokojne umycie w zlewie na przykład naczynia żaroodpornego. Zbyt niska bateria może być w tym przypadku naprawdę dużym utrudnieniem. Wydaje się więc, że wysoka wylewka zawsze jest najlepszym wyborem. W istocie tak nie jest - zbyt wysoka wylewka spowoduje spadek wody z dużym impetem, a więc ostatecznie będzie się ona rozchlapywać na boki. Wylewkę przytwierdza się do armatury przed jej instalacją. To dobry moment na sprawdzenie, czy wszystkie elementy są do siebie idealnie dopasowane.

Kształty wylewki do baterii

Wylewka do baterii może mieć różny kształt. Najpopularniejsze są takie w kształcie litery L, C, S i F, a także całkiem płaskie. Wylewka musi być także dostosowana do typu samej baterii. Gwint odgięty do dołu to wybór do baterii stojących. Natomiast odgięty do góry jest stworzony z myślą o bateriach ściennych. To istotne, ponieważ tylko takie dopasowanie gwarantuje precyzyjny strumień wody. Istnieją także wylewki ruchome szczególnie pomocne przy zlewach dwukomorowych. Można także sprawdzić model pozwalający na regulację strumienia wody, co jest pomocne przy niektórych pracach domowych. Trzeba sprawdzić, czy wylewka jest łatwa w pielęgnacji. To właśnie ona ma długotrwały kontakt z wilgocią, dlatego może się na niej osadzać kamień z twardej wody. Dobrze wykonana wylewka powinna być przed tym zabezpieczona. Odporność na uszkodzenia i korozję to cechy dobrego sprzętu Mexen. W połączeniu z porządną baterią stworzą one zgrany duet, który nie tylko będzie dobrze wyglądał przez lata, ale również w pełni spełni swoją funkcję.