Wanna do małej łazienki

Wanna do małej łazienki to wyzwanie, jakie jest stawiane przed architektami oraz wykonawcami usług w przypadku niektórych klientów. Wanna wolnostojąca jest niezwykle wygodna dla wielu osób, dlatego często jest to warunek konieczny w pewnych projektach.

Jaka wanna do małej łazienki jest najlepsza?

W małej łazience można, wbrew pozorom, zastosować wiele rodzajów wanien. Wanny prostokątne sprawdzą się tam, gdzie na niewielkim metrażu, jedna ze ścian jest znacznie dłuższa. Wówczas wanna zajmuje ścianę, a obok niej jeszcze można postawić inne elementy wyposażenia, na przykład umywalkę. Można również zdecydować się na wykonanie w ścianie niewielkiej wnęki, w której zostanie umieszczona kabina. Wówczas powstaje wrażenie, jakby metraż łazienki wcale nie ucierpiał na dodaniu do niej wanny zamiast kabiny prysznicowej.

Wanny wolnostojące są również bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ można ustawić je w dowolnym miejscu łazienki. Jeżeli wymiary wanny nie pozwalają na jej ustawienie wzdłuż ściany, można spróbować innego ułożenia, które będzie najlepsze dla powierzchni.

Wanny narożne zajmują najwięcej miejsca spośród wymienionych. Jest to spowodowane ich obudową oraz cały kształtem. Wewnątrz jest najwięcej miejsca, dlatego są bardzo lubiane przez miłośników kąpieli, jednak mała łazienka może skutecznie uniemożliwić zastosowanie wanny narożnej ze względu na wymiary wanny.

Najlepiej sprawdzają się wanny asymetryczne. Można doskonale dopasować ich kształt do kształtu małej łazienki, nie zabierając tym samym zbędnego miejsca. Jeżeli po jednej stronie pomieszczenia znajduje się wyłącznie mała wanna, natomiast z drugiej strony toaleta, pralka oraz umywalka, można zastosować wannę zwężającą się z jednej strony.

System wannowy natynkowy w małej łazience

W małej łazience można zastosować system wannowy natynkowy. Powinien być on jednak zamontowany w odpowiednim miejscu. Jeżeli jest niewielki oraz wygląda bardzo atrakcyjnie, może on dodać uroku całemu pomieszczeniu. Jeżeli łazienka utrzymana jest w jasnych barwach, co jest zalecane w niewielkim metrażu, bateria wannowa może być w ciemnym kolorze. W ten sposób doskonale kontrastuje z jasnymi płytkami oraz wanną, tworząc pewną głębię kolorów. Taki kontrast również może pomóc optycznie powiększyć pomieszczenie.

Wanna do małej łazienki - zalety

Najważniejszą zaletą zastosowania wanny do małej łazienki jest jej niewielka wysokość. Dzięki temu i tak już mała łazienka nie jest optycznie zmniejszana przez dodawanie wysokiej kabiny prysznicowej. W wannie można również spędzać miło czas podczas kąpieli, co nie jest możliwe pod prysznicem.

Czy wanna dobrze sprawdzi się w małej łazience?

Wanna wolnostojąca, wanna narożna lub asymetryczna to doskonałe rozwiązanie dla osób, które uwielbiają relaks w ciepłej wodzie. Można poczytać książkę, obejrzeć film lub relaksować się dłuższy czas w ciszy. Takich możliwości nie daje kabina prysznicowa. Zdarza się, że mała łazienka z wanną sprawia wrażenie ciasnej oraz nieprzyjemnej w korzystaniu.

Jednak odpowiedni plan oraz rozmieszczenie pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia umożliwiają doskonałe wykorzystanie całej przestrzeni. Dzięki temu wanna doskonale może sprawdzić się w małej łazience, gdzie z pozoru nie ma na nią miejsca. Dlatego w miarę możliwości warto próbować dobrać najlepszą wannę do swojej niewielkiej łazienki.

Podsumowanie - wanna w małej łazience

Podsumowując, wanna może zmieścić się nawet w małej łazience. Jej najważniejsza zaletą jest optyczne powiększenie pomieszczenia. Nic nie znajduje się powyżej linii umywalki, więc pomieszczenie wydaje się większe. Dodatkowo zwiększa się komfort użytkowników, mieszkańców, którym zależy na posiadaniu wanny. To, co jest istotne to odpowiednia organizacja przestrzeni tak, aby zmieścić niewielką wannę w łazience.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment