Brodziki półokrągłe

Brodziki półokrągłe zazwyczaj wybierane są jako brodziki narożne. Sprawdzają się w małych pomieszczeniach, gdzie nie ma wystarczającej przestrzeni na ulokowanie brodzika prostokątnego albo kwadratowego. Ten nietypowy kształt wycięty z koła sprawia, że kabina nie zajmuje wiele przestrzeni. Jednocześnie w jej wnętrzu pozostaje wystarczająco dużo miejsca chociażby na wygodne rozprostowanie rąk. Oferta Mexen to sanitariaty o wymiarach od 70 do 90 centymetrów i głębokości od 1 do 4 centymetrów. W przypadku brodzików półokrągłych najważniejsze znaczenie ma jego promień. Znając ten wymiar, łatwiej jest policzyć, czy wybrany model będzie pasować do łazienki. Głębsze brodziki polecić można tradycjonalistom. Brodziki półokrągłe, jak wszystkie w ofercie Mexen, są wykonane z akrylu sanitarnego - materiału bardzo higienicznego, który nie wchłania bakterii i można go czyści c większością dostępnych środków czystości. Jednocześnie akryl jest przyjemny w dotyku i szybko się nagrzewa, co daje komfort w trakcie korzystania z natrysku.

Filtruj

Wysokość całkowita

5 cm - 14 cm
cm
cm

Dłuższy bok

70 cm - 90 cm
cm
cm

Krótszy bok

70 cm - 90 cm
cm
cm

Głębokość

1 cm - 4 cm
cm
cm

Materiał

Syfon w komplecie

Cena

15,00 zł - 255,00 zł

Brodziki półokrągłe – niezbędny element zestawów prysznicowych

Obecność brodzika półokrągłego może być uzupełniona idealnie pasującą do niego kabiną prysznicową. Kupić można także gotowy zestaw kabiny z brodzikiem. Oczywiście prysznic nie będzie działał bez zestawu prysznicowego, czyli baterii wraz z podłączoną do niej deszczownicą lub słuchawką prysznicową. Muszą być one zainstalowane za sprawą ramion prysznicowych i uchwytów do zaczepienia na ścianie. Wystarczy dokupić jeszcze wiszącą półkę lub mydelniczkę, a korzystanie z prysznica będzie wygodne. Nie będzie trudno go również posprzątać. Brodzik półokrągły ma uproszczony kształt. Brak zakamarków oznacza brak miejsc, w których gromadzić się mogą zabrudzenia. A więc w celu wyczyszczenia go nie trzeba go specjalnie szorować. Wystarczy delikatne, ale systematyczne przetarcie powierzchni. Akryl sanitarny, czyli materiał, z którego wykonano brodzik, również temu sprzyja. To materiał neutralny, niewchodzący w reakcje chemiczne. Dlatego z czasem nie żółknie. Jest za to bardzo higieniczny. W razie potrzeby można go umyć nawet mocniejszymi środkami do sprzątania.

Tam, gdzie prysznic jest dopełnieniem łazienki

Wiele osób nie wyobraża sobie wieczoru bez relaksującej kąpieli w wannie z pianą, z muzyką w tle i ze świecami. Niestety obecnie to prawdziwy luksus, a jedyne, na co można wygospodarować czas, to szybki 20-minutowy prysznic. Dlatego sporo osób, które mają średniej wielkości lub dużą łazienkę, wybiera do niej zarówno wannę, na przykład bardzo modną wannę wolnostojącą, jak i prysznic. W takiej sytuacji na prysznic nie ma już zbyt wiele miejsca. Na szczęście brodzik półokrągły świetnie odnajduje się w takich warunkach. Do jego instalacji wystarczy narożnik. Wygodne, półokrągłe drzwi do kabiny w wersji przesuwanej także nie potrzebują dodatkowego miejsca do otwierania.