Brodziki prostokątne

Brodziki prostokątne wykonane z akrylu sanitarnego sprawdzą się w takich miejscach, w których jest nieco więcej przestrzeni, a użytkownikowi zależy na uzyskaniu większej powierzchni do kąpieli. Jak większość produktów marki Mexen, także brodziki prostokątne dostępne są w kolorze czarnym oraz białym. Wszystkie są wykonane ze świetnej jakości akrylu sanitarnego. To materiał trwały, niepodatny na uszkodzenia. Sam brodzik jest wzmacniany, dzięki czemu nie ugina się pod ciężarem korzystającej z niego osoby. Ten element jest szczególnie ważny w kontekście wymiarów brodzika. Zachowuje on pełną stabilność. W komplecie do swojego zakupu otrzymuje się syfon czyszczony od góry, a także korek w wykończeniu chromowym. W sklepie Mexen oczywiście można dobrać do niego także kabinę prysznicową oraz zestaw prysznicowy z deszczownicą i baterią, aby móc szybko cieszyć się kąpielą w swoim nowym brodziku. Brodziki, w tym brodziki prostokątne objęte są dwuletnią gwarancją producenta.

Filtruj

Wysokość całkowita

5 cm - 14 cm
cm
cm

Dłuższy bok

80 cm - 140 cm
cm
cm

Krótszy bok

70 cm - 100 cm
cm
cm

Głębokość

1 cm - 4 cm
cm
cm

Materiał

Syfon w komplecie

Cena

15,00 zł - 450,00 zł

Brodziki prostokątne – inspirujące uzupełnienie łazienki

Do jakich łazienek pasują brodziki prostokątne? Z pewnością potrzebują więcej wolnego miejsca niż brodziki kwadratowe albo półokrągłe. Ich wymiary to między 80 a 140 centymetrów (dłuższy bok) oraz 70 a 100 centymetrów (krótszy bok). Dlatego nie będą pasowały do małych toalet, a raczej do większych pokojów kąpielowych. Dzięki temu, że dostępne są w kilku wersjach, brodziki w takim kształcie można wykorzystać na przykład do wypełnienia przestrzeni we wnęce łazienkowej lub obok wanny. Łatwo jest je obudować ścianką prysznicową albo drzwiami. Do wyboru jest także głębokość takiego brodzika. Z reguły są to nowoczesne, płaskie modele. Użytkownicy doceniają łatwość ich pielęgnacji, a także swobodny dostęp do prysznica, który gwarantują. Dostępna głębokość brodzika wynosi między 1 a 2 centymetry. Brak dodatkowych krawędzi i prosta forma to wszystko, co jest potrzebne, aby stworzyć efekt otwartej, lekkiej łazienki z idealnie zaplanowanymi strefami.

Wygoda ponad wszystkim

Brodzik prostokątny jest niezbędny dla osób, które chcą czuć pełną swobodę pod prysznicem. Jego konstrukcja pozwala na korzystanie z niego nawet przez dwie osoby jednocześnie. Przyjemny w dotyku akryl sanitarny jest zabezpieczony przed pojawianiem się osadów. Sama pielęgnacja tego materiału jest bardzo łatwa. Płaski brodzik prostokątny pasuje do nowoczesnej łazienki. Współcześnie odchodzi się od głębokich brodzików, które są mniej wygodne i praktyczne. Sprawdzają się wyłącznie przy małych dzieciach, które po zatkaniu odpływu mogą kąpać się w nim jak w wanience. Później stanowią niepotrzebną barierę architektoniczną. Brodzik prostokątny o głębokości do 2 centymetrów jest kompromisem pomiędzy całkowitym brakiem brodzika (na co wiele osób nie chce się zdecydować z uwagi na aspekt wizualny i z powodu nieodpowiedniej konstrukcji podłogi w łazience) a wygodą. Płaski brodzik zlewa się z posadzką i nie jest wizualnie tak ciężki, jak jego tradycyjny odpowiednik.