Deski sedesowe

Deska sedesowa to niezbędny element uzupełniający ubikację. Bez niej niemożliwe jest wygodne korzystanie z sedesu. Dobierając ją do swojej łazienki, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważny jest oczywiście jej wymiar i kształt, aby była idealnie dopasowana do wyglądu miski ustępowej. Dlatego zazwyczaj kupuje się cały zestaw WC albo dobiera deskę tego samego producenta z oznaczonymi modelami, do których ona pasuje. Ważny jest także materiał, z jakiego deskę sedesową wykonano, a także jej kolorystyka. Dobrze jest zwrócić uwagę na jakość użytych zawiasów. W końcu to one są odpowiedzialne za utrzymanie deski sedesowej w jednym miejscu oraz jej wygodne otwieranie i zamykanie. Szczególnie komfortowe są deski wolnoopadające wyposażone w specjalne siłowniki powodujące jej jednostajny ruch i zabezpieczające przed nagłym, głośnym opadnięciem. Deska sedesowa jest elementem istotnym dla zachowania higieny toalety, dlatego musi być łatwa do wypięcia i dokładnego umycia.

Filtruj

Cena

105,00 zł - 120,00 zł

Materiał ma znaczenie

Deski sedesowe marki Mexen wykonane z duroplastu spełniają wszelkie wymogi. Przede wszystkim są bardzo higieniczne - łatwo jest zachować je w czystości, a do tego są odporne na przebarwienia. Duroplast jest bardzo trwały i mocny, odporny na zarysowania. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że deska sedesowa po jakimś czasie użytkowania po prostu pęknie. Duroplast w swoim składzie zawiera substancje antybakteryjne. Tym, na co zwrócić trzeba szczególną uwagę, jest liczba domowników, którzy korzystać będą z deski. Produkty Mexen są na tyle wytrzymałe, że nawet codzienne, bardzo intensywne użytkowanie nie wpłynie na ich wygląd i właściwości. Dodatkowo duroplast jest dosyć twardy. Dzięki temu nie odkształca się pod wpływem ciężaru i nie ma obaw, że po czasie stanie się niewygodny. Deski sedesowe Mexen są dokładnie dostosowane do misek i kompaktów WC dostępnych w naszej ofercie.

Jak wybrać deskę sedesową?

Przed dokonaniem wyboru deski sedesowej należy dokładnie zmierzyć muszlę klozetową. Ważne są jej długość oraz szerokość, ale także rozstaw zawiasów służących do montażu nowego produktu. Trzeba także zwrócić uwagę na jakość samych zawiasów: plastikowe są mniej trwałe i łatwiej jest je wyłamać, natomiast zawiasy metalowe są bardziej wytrzymałe. Warto wybrać deskę wolnoopadającą, która nie hałasuje przy gwałtownym opadaniu. To także kwestia bezpieczeństwa w domu, w którym są małe dzieci – z pewnością nie przytrzasną sobie palców. Ponadczasowa klasyka i elegancja w przypadku deski sedesowej sprawdzi się zawsze. Warto wybrać którąś z desek sedesowych dostępnych w ofercie naszego sklepu. Produkty Mexen gwarantują trwałość na długie lata. Dzięki nim możesz mieć pewność, że wymiana deski na nową nie będzie konieczna po kilku miesiącach intensywnego użytkowania. Zapraszamy do zakupów!