Kompakty WC

Kompakty WC to tradycyjne sedesy montowane na podłodze z poziomą rurą odpływową. Nie brakuje osób, które z różnych powodów wybierają właśnie je - chociażby ze względu na możliwość instalacji również w starych łazienkach. Tego rodzaju sedes zajmuje nieco więcej miejsca niż miska WC, dlatego zwykle rezygnuje się z niego w pomieszczeniach o mniejszym metrażu. Jest to kwestia wyboru rozwiązań technicznych i porównania efektu wizualnego, który chce się uzyskać. Kompakty WC w zestawie z wolnoopadającą deską sedesową gwarantują estetyczny wygląd, a wygodą użytkowania nie ustępują w niczym sedesom montowanym na stelażu. Zastosowana ceramika sanitarna jest łatwa do utrzymania w czystości, nie przebarwia się. Sedesy objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Kompakty WC Mexen są zachowane w nowoczesnych, geometrycznych formach, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom poszukującym nietypowych rozwiązań i mającym określoną wizję swojej łazienki.

Filtruj

Cena

690,00 zł - 705,00 zł

Sposób spuszczania wody

Instalacja kompaktu WC nie wymaga remontu. W tym przypadku nie ma konieczności montażu zabudowanego stelaża podtynkowego. Jest to rozwiązanie zdecydowanie prostsze. Decydują się na nie na przykład osoby, które nie chcą kuć kafli w swojej łazience, a jedynie zamienić toaletę na inny model. Kompakt WC jest sprzedawany w zestawie z wolnoopadającą deską. Wykonana z duroplastu, trwała i mocna ma metalowe zawiasy odporne na wyłamanie, a do tego posiada system łatwego wypinania, dlatego bez problemu można wymontować ją chociażby do mycia. Dodatkowo jest ona wyposażona w specjalne siłowniki. Dzięki nim deska zamyka się jednostajnym ruchem, bez głośnego uderzenia. Kupując cały zestaw, nie trzeba dobierać do siebie poszczególnych komponentów. Przycisk do spuszczania wody zlokalizowany jest na panelu spłukującym. Kompakty WC Mexen to tradycyjne toalety z kołnierzem, dzięki czemu łatwiej jest przyczepić do nich deskę.

Wersja tradycyjna i slim

Kompakty WC Mexen dostępne są w wersji tradycyjnej oraz slim. Wersja slim jest węższa, zgrabniejsza, a do tego nieco niższa, więc sprawdzi się w dziecięcej łazience. Wykorzystać ją można w niewielkiej toalecie, w której każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Nie oznacza to zupełnie, że kompakt WC w czymkolwiek ustępuje misce WC. Projektanci i w tym przypadku stawiają na nowoczesną linię geometryczną. Zarówno deska sedesowa, jak i zbiornik na wodę mają kształt zbliżony do prostokąta. To wszystko po to, aby łazienka zyskała intrygujący wystrój. Taka forma jest najlepszym dowodem na to, że nawet w łazience jest miejsce na stworzenie dobrze zaprojektowanej pod względem użytkowym, a przy tym po prostu estetycznej przestrzeni. Odpływ poziomy oznacza, że wylot znajduje się z tyłu sedesu, a w łazience umiejscowiony jest w ścianie.