Miski WC

Miska WC to prawidłowe określenie na podwieszany sedes, który montuje się do ściany za pośrednictwem specjalnego stelaża podtynkowego. Taki sposób instalacji sprawia, że na zewnątrz widoczna jest sama część ceramiczna, natomiast zbiornik na wodę i instalacja ukryte są w ścianie albo w specjalnej konstrukcji z płyty kartonowo-gipsowej. Pod względem wizualnym uzyskuje się więc efekt dużej lekkości. Odsłonięta podłoga nie tylko jest łatwiejsza do pielęgnacji, ale także optycznie powiększa niewielką łazienkę. W sklepie Mexen oferujemy Ci naprawdę szeroki wybór. Ceramika łazienkowa różni się pod względem kształtu, wymiaru, a nawet koloru. Preferujesz klasyczną biel, a może wolisz czerń? W zestawie dostaniesz wolnoopadającą deskę na metalowych zawiasach z funkcją łatwego wypinania, na przykład w celu umycia. Wiele misek Mexen korzysta z bezrantowego systemu spłukiwania Rimless, dzięki któremu łatwiej jest zachować higieniczną czystość sedesu.

Filtruj

Długość

48 cm - 56 cm
cm
cm

Szerokość

34 cm - 37 cm
cm
cm

Wysokosć

30 cm - 37 cm
cm
cm

Bez kołnierza

Powłoka ochronna

Dostępność

Gwarancja

Cena

270,00 zł - 615,00 zł

Brak rantu wewnątrz miski WC

Wiszące miski WC to świetna alternatywa dla ich wersji kompaktowych. Dzięki powieszeniu ceramicznej miski na ścianie można zagospodarować przestrzeń w bardziej funkcjonalny sposób. Tym, na co szczególnie warto zwrócić uwagę, jest bezrantowy system spłukiwania dostępny w wielu produktach marki Mexen. Już od kilku lat zyskuje on na popularności. Taka miska pozbawiona jest ceramicznego obrzeża w środku miski ustępowej. Dlatego woda w trakcie spłukiwania nie gromadzi się pod kołnierzem. To właśnie w tym trudno dostępnym miejscu zbiera się najwięcej kamienia oraz bakterii. Utrzymanie miski WC z systemem Rimless w czystości jest zdecydowanie prostsze, ponieważ środki higieniczne mogą dotrzeć w każdy jej zakamarek. Przy wyborze armatury coraz więcej osób zwraca uwagę na aspekty ekologiczne. Bezrantowa miska WC używa mniejszej ilości wody w trakcie spłukiwania. Woda jest lepiej rozprowadzana i precyzyjniej pozbywa się nieczystości.

Odpowiedni stelaż

Konstrukcja miski WC wymaga wykorzystania stelaża do montażu podtynkowego. W sklepie Mexen znaleźć można odpowiednie modele pasujące do oferty podwieszanych sedesów. Nie trzeba obawiać się braku stabilności ani innych problemów wynikających z takiej instalacji sedesu. Cała konstrukcja jest odpowiednio zaprojektowana oraz montowana tak, aby zapewnić jak najwyższy komfort użytkowania. Dodatkowo dokupić można także akcesoria, w tym maty pod sedes podwieszany. Miska WC może mieć różne rozmiary i kształty. Dostępne są również modele w wersji slim, co oznacza, że montaż jest możliwy także w niewielkiej toalecie. Zaokrąglone sedesy podwieszane częściej wybierane są przez tradycjonalistów. Miłośnicy nowoczesności chętniej korzystają z wersji prostokątnych. Geometryczny kształt można dopasować do wyglądu innych elementów ceramiki łazienkowej. Do miski można osobno dobrać deskę sedesową oraz przycisk do spuszczania wody w kształcie i kolorze pasującym do wystroju danego pomieszczenia.