Korki do umywalek

Korki do umywalek służą do zatkania odpływu. Szczelny korek bardzo pozytywnie wpływa na wygodę korzystania z łazienki. Korki Mexen dostępne są w takich kolorach jak: różowe złoto, złoto, brąz antyczny, czerń, biel, brąz i chrom. Sprawia to, że łatwo jest dobrać je do posiadanej umywalki, syfonu i baterii. Korki klik-klak wykonane są z mosiądzu, czyli stopu miedzi i cynku charakteryzującego się dużą odpornością na zarysowania, twardością i estetycznym wykończeniem. Sama ich budowa jest bardzo prosta. Ograniczony mechanizm służy temu, aby nie dochodziło do jego awarii. W celu opuszczenia i podniesienia korka wystarczy jedynie go nacisnąć. Korki dostępne są w wersji przelewowej lub bezprzelewowej - ich typ należy wybrać w zależności od rodzaju posiadanej umywalki.

Jak dopasować korek klik-klak do swojej umywalki?

Wybierając korek do umywalki, sprawdź jego średnicę, a także długość gwinta. Dzięki temu od razu będziesz wiedzieć, czy dany model pasuje do Twojej umywalki. Korek z przelewem dobiera się do umywalki, która także jest w niego wyposażona. Jest to niewielki otwór, najczęściej umieszczony dosyć wysoko przy brzegu umywalki, który zapobiega zalaniu łazienki w przypadku odkręcenia wody i zatkania odpływu. Korek bez przelewu w takiej sytuacji spowoduje zatrzymanie się wody i tym samym, po czasie, wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Umywalka bez przelewu wymaga takiego samego korka. Inaczej woda może wypłynąć, zalewając szafkę lub podłogę. Korek klik-klak jest wyposażony w sprężynę ułatwiającą otwieranie i zamykanie odpływu - wystarczy nacisnąć. Uwaga! Tego rodzaju korek może nie pasować do niektórych baterii umywalkowych z wbudowaną dźwignią do poruszania zamknięciem.

Dlaczego materiał jest tak ważny?

Korek do umywalki jest narażony na zarysowanie, a do tego na wpływ wysokiej temperatury. Ciągły kontakt z wodą oraz silnymi detergentami używanymi przy czyszczeniu umywalki może niszczyć jego powierzchnię. W tym przypadku zupełnie nie sprawdza się więc plastik, który jest materiałem nieodpornym na tego typu czynniki. Z czasem mógłby się zdeformować i nie być szczelnym, a do tego przyciągać bakterie i zanieczyszczenia, których nie brakuje w łazienkowej umywalce. Mosiądz, czyli stop, z jakiego wykonywane są korki do umywalek Mexen, jest zdecydowanie lepszym wyborem. Niestraszne są mu środki czystości czy gorąca woda. Korki mają kształt usprawniający ich czyszczenie. Jednocześnie metal wygląda zdecydowanie bardziej elegancko. Inwestując niemało w wystrój swojej łazienki, z pewnością nie należy pomijać żadnych detali, które mają duży wpływ na efekt. Serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z pełną ofertą naszych korków Mexen, wśród których z całą pewnością znajdziesz model idealnie pasujący do Twojej umywalki niezależnie od jej budowy oraz stylu, w którym jest utrzymana.