Odpływy liniowe podłogowe

Odpływy liniowe podłogowe przeznaczone są do instalacji pomiędzy płytkami w sytuacji, kiedy rezygnuje się z posiadania klasycznego brodzika. Wówczas sam okrągły odpływ nie jest wystarczający do sprawnego zbierania wody. Żeby możliwe było jej szybkie odprowadzanie, konieczny jest długi, prostokątny odpływ liniowy. Boisz się, że negatywnie wpłynie on na wygląd Twojej łazienki? Bez obaw - ten rodzaj odpływu nie rzuca się w oczy, jest minimalistyczny, a w przypadku niektórych modeli istnieje możliwość zamaskowania go płytkami. Kupując odpływ liniowy, w komplecie otrzymasz wszelkie elementy potrzebne w procesie jego montażu. Niektóre zestawy to dwa w jednym, ponieważ w komplecie jest także syfon zatrzymujący wszelkie nieprzyjemne zapachy z rur. Mankiety uszczelniające i inne części służą do stworzenia szczelnego odpływu, przez który woda nie będzie przeciekać. Zapewni to domownikom spokój na wiele lat. Odpływ liniowy można dopasować rozmiarem do swoich potrzeb.

Filtruj

Długość

12 cm - 150 cm
cm
cm

Możliwość wklejenia płytki

Obrotowy syfon

Cena

45,00 zł - 405,00 zł

Dlaczego warto wybrać prysznic bezbrodzikowy?

Prysznic pozbawiony brodzika to najlepsze rozwiązanie do małej, ale nowoczesnej łazienki lub do dużego salonu kąpielowego. Na czym polega jego fenomen? Brak brodzika to brak jakichkolwiek przeszkód architektonicznych. Płytki zajmują całą powierzchnię łazienki, dlatego wydaje się ona większa. To w połączeniu ze szklaną, przezroczystą kabiną daje efekt wizualnej lekkości. Jednak żeby móc w pełni cieszyć się swoim prysznicem umieszczonym wprost na podłodze, konieczne jest dobre jego zaplanowanie. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy sama podłoga i sposób ułożenia w niej rur pozwala na takie rozwiązanie. Poza tym podłoga musi mieć wykonane delikatne spadki, aby podczas kąpieli woda nie gromadziła się i nie zalewała całej łazienki. Konieczne jest zabezpieczenie miejsca pod płytkami produktem takim jak folia w płynie, aby woda nie przeciekała. Wreszcie niezbędne jest zastosowanie specjalnego odpływu liniowego w podłodze, który sprawnie pozbędzie się całej wody z kąpieli.

Dobieranie właściwego odpływu liniowego

Odpływy liniowe różnią się między sobą wielkością. Ich długość oczywiście dostosowuje się do wymiarów prysznica. Drugim, ale nie mniej ważnym elementem jest syfon. W przypadku odpływu podłogowego powinien on być niski, wówczas można go swobodnie czyścić, na przykład z włosów. Nowoczesnym rozwiązaniem są syfony obrotowe skutecznie blokujące nieprzyjemne zapachy z rur kanalizacyjnych. Są one dostępne wraz z produktami Mexen. Częścią odpływu liniowego jest także rynna odprowadzająca wodę. Niektóre modele umożliwiają zamaskowanie metalowej części płytkami podłogowymi. Wówczas zupełnie nie rzuca się on w oczy. Sam odpływ powinien być regulowany, przede wszystkim pod względem swojej głębokości. Wówczas można go dopasować do każdego wnętrza. Trzeba także zwrócić uwagę na wzór na powierzchni odpływu – on także ma znaczenie.