Odpływy liniowe ścienne

Odpływy liniowe ścienne pomogą stworzyć wygodną strefę natryskową w Twojej łazience. Wykorzystuje się je tam, gdzie nie montuje się tradycyjnego brodzika. Jest to element wchodzący w skład technologii podtynkowej. Z pewnością jest to rozwiązanie dyskretne i minimalistyczne - praktycznie niezauważalne. Istotna jest możliwość sprawnego wyczyszczenia odpływu, co nie powinno być skomplikowane i wymagać specjalnych narzędzi. Taka płaska podłoga w łazience jest łatwa do utrzymania w czystości - pozwala ograniczyć liczbę miejsc, w których gromadzić się może osad. Taki odpływ liniowy składa się z korpusu, który montowany jest w ścianie oraz z rusztu, czyli metalowej części widocznej na zewnątrz. Ruszt jest częścią ruchomą, którą zdejmuje się w celu wyczyszczenia odpływu. Odpływ jest uszczelniony, aby woda nie przedostawała się na zewnątrz.

Filtruj

Długość

50 cm - 120 cm
cm
cm

Cena

120,00 zł - 315,00 zł

Na czym polega wykorzystanie odpływów liniowych ściennych?

Największym atutem wykorzystania odpływów liniowych ściennych jest fakt, że w ten sposób można odciążyć łazienkę. Podłoga stanie się jednolitą płaszczyzną, a więc wizualnie będzie wydawać się większa, lżejsza i bardziej ustawna. W przypadku kabin pozbawionych brodzików odpowiedzialność za odprowadzenie zużytej wody spoczywa na odpływach liniowych podłogowych lub odpływach liniowych ściennych. To drugie rozwiązanie jest nowocześniejsze, ponieważ pozwala na jeszcze lepsze zamaskowanie punktu, w którym woda spływa. Takie rozwiązanie to gwarancja idealnie płaskiej podłogi. Tego rodzaju odpływ jest także bardzo łatwy w czyszczeniu. Różnorodność dostępnych odpływów ściennych pozwoli Ci wybrać model idealny do swojej łazienki. Minimalistyczny ruszt z możliwością zamaskowania go płytkami korzystniej wpływa na wygląd prysznica.

Korzyści z zastosowania odpływu ściennego

Podstawową korzyścią płynącą z zastosowania odpływu ściennego zamiast podłogowego jest możliwość zainstalowania go na podłodze, pod którą znajduje się instalacja ogrzewania podłogowego. Warto zwrócić uwagę, czy odpływ ścienny ma wyjmowany filtr zanieczyszczeń, który zapobiega jego zatykaniu się. Sam odpływ powinien być także prosty do rozmontowania w celu czyszczenia. Powinien on być wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu przez długi czas będzie prezentował się estetycznie. Stabilizatory montażu i regulowane nóżki umożliwiają dobranie odpływu zgodnie ze swoimi preferencjami. Oczywiście w ofercie naszego sklepu dostępne są odpływy liniowe ścienne w różnych rozmiarach, żeby móc dostosować je do wymiarów swojego prysznica. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na przepustowość danego modelu, aby przy dużym zużyciu wody nie dochodziło do przestojów, a także na jego grubość. Powinien jak najmniej odstawać od ściany, ponieważ wówczas najłatwiej jest go zabudować. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszych produktów. U nas z pewnością znajdziesz odpływ liniowy ścienny idealny do Twojej łazienki.