Syfony brodzikowe

Syfon instalowany w brodziku, a w zasadzie pod nim, zabezpiecza instalację przed powstaniem w niej zatoru. Tak może się stać na przykład na skutek nagromadzenia się w okolicy odpływu włosów i innych zanieczyszczeń. Taki czop może uniemożliwiać swobodne spływanie wody. Rozwiązaniem jest nowoczesny syfon brodzikowy. To proste urządzenie stosowane, chociaż nie powszechnie, od XIX wieku, ma za zadanie zatrzymać wszelkie zabrudzenia. Dodatkowo jest ono używane w celu zabezpieczenia wnętrza łazienki przed przedostawaniem się do niego nieprzyjemnych zapachów pochodzących z rur. Syfon działa na bardzo prostej zasadzie, tworząc naturalną barierę dla gazów z kanalizacji miejskiej. Ma on kształt specjalnie wygiętej rury. Nie jest to więc urządzenie skomplikowane, ale na pewno bardzo przydatne, dlatego koniecznie należy zakupić je wraz z brodzikiem.

Filtruj

Cena

15,00 zł - 45,00 zł

Jak dobrać syfon brodzikowy?

Bardzo płaskie brodziki prysznicowe muszą charakteryzować się przede wszystkim niezwykle sprawnym systemem usuwania zużytej wody. Inaczej grozi to przelaniem się wody na podłogę. Z tego powodu trzeba dobrać syfon dopasowany specjalnie do brodzików. Otwory odpływowe w brodzikach mają standardowe wymiary 90 lub 50 milimetrów średnicy. Z tego powodu łatwiej jest dobrać do nich odpowiedni syfon. Inaczej dopasowuje się syfon w przypadku płaskiego brodzika, a inaczej jeżeli jest to model głęboki. W tym drugim przypadku syfon bardziej przypomina odpływ wannowy, który można zamknąć. Najlepszym wyjściem jest kupno brodzika w zestawie z dopasowanym do niego syfonem od jednego producenta.

Budowa i montaż syfonu brodzikowego

Syfon brodzikowy wykonywany jest z tworzywa sztucznego. Od góry zabezpiecza go metalowa klapka, która ma średnicę nieco większą od odpływu. W niej wykonanych jest kilka otworów odpowietrzających. Syfony brodzikowe różnią się od siebie wysokością, ponieważ pasować muszą do przestrzeni pod brodzikiem, ale także do ukształtowania rur kanalizacyjnych w danej łazience. Zazwyczaj sam wybór niskiego syfonu nie wystarczy. Konieczne jest wówczas umieszczenie go w zagłębieniu podłogi. Dlatego chęć posiadania danego rodzaju brodzika trzeba zaplanować już na etapie projektu wykończenia lub remontu łazienki. W ten sposób można odpowiednio przygotować podłoże i wszystkie podłączenia. Trzeba zwrócić uwagę, czy dany syfon ma możliwość czyszczenia go od góry. To bardzo wygodne. Jednocześnie ręczne usunięcie zanieczyszczeń jest dużo skuteczniejsze i bardziej ekologiczne niż użycie silnych chemicznych środków do udrażniania rur. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą syfonów brodzikowych wszystkich, którzy planują zamontować w swojej łazience kabinę prysznicową z płytkim lub głębokim brodzikiem. Jesteśmy przekonani, że w naszym asortymencie znajdziesz model idealny do zakupionego produktu.