Syfony umywalkowe

Syfon umywalkowy to zazwyczaj schowana część armatury łazienkowej, która jednak pełni bardzo istotną funkcję. Przede wszystkim chroni ona wnętrze łazienki przed nieprzyjemnymi zapachami, które mogą wydobywać się z rur kanalizacyjnych. Budowa syfonu jest w gruncie rzeczy dosyć prosta. Po spłukaniu wody w umywalce w syfonie zostaje odrobina zużytej cieczy tworząca naturalną barierę przed przenikającymi do pomieszczenia gazami z kanalizacji miejskiej. Dodatkowo w syfonie zbierają się drobne zanieczyszczenia, dzięki którym nie zatykają one głównych rur. Z tego powodu należy mieć swobodny dostęp do syfonu, ponieważ od czasu do czasu dobrze jest go odkręcić i przeczyścić. Syfony Mexen wykonano z mosiądzu - solidnego materiału, który nie niszczy się pod wpływem wysokiej temperatury i który trudno zarysować. Dzięki temu długo będzie niezawodnie spełniał swoją funkcję. Syfony dostępne są w kilku różnych kolorach, by w jak największym stopniu dopasować się do wystroju Twojej łazienki.

Dekoracyjny syfon umywalkowy

Syfony umywalkowe jeszcze do niedawna traktowane były jako mało estetyczne części instalacji i w związku z tych chowano je - najczęściej w szafkach łazienkowych. Jednak współcześnie mogą one stanowić ozdobę łazienki. W naszym sklepie internetowym metalowe syfony dostępne są w różnych kolorach i kształtach. U nas możesz wybierać spośród modnych odcieni takich jak różowe złoto, klasyczne złoto, brąz antyczny, czerń, biel, brąz czy chrom. Syfon wykonany z mosiądzu jest szczególnie ozdobny. Delikatny połysk metalu świetnie komponuje się z bateriami Mexen – można dobrać pasujący zestaw. Jako element wystający spod umywalki będzie on widoczny, dlatego tak ważne jest dobre dopasowanie. Do półsyfonu dobrać można również pasujący korek klik-klak do zatykania odpływu umywalki. Wszystkie te elementy, włącznie z ceramiczną umywalką, kupisz wygodnie w jednym sklepie.

Uniwersalny syfon do różnych umywalek

Syfony umywalkowe Mexen pasują do wszystkich typów umywalek - z przelewem lub bez. Te modele odporne są na zarysowania i wysoką temperaturę. Dzięki temu nawet pomimo tego, iż syfon może być umieszczony na zewnątrz, nie trzeba obawiać się o jego uszkodzenie. To duża różnica w porównaniu do syfonów wykonanych z tworzywa sztucznego. Kształt syfonu ma istotny wpływ nie tylko na kwestie estetyczne, ale także na jego funkcje użytkowe. Produkty Mexen to syfony butelkowe, czyli pionowe. Oznacza to, że zbiornik z wodą znajduje się w ich dolnej części. Ich kształt jest bardzo smukły, zwarty, dzięki czemu prezentuje się niezwykle dekoracyjnie. Jednocześnie nieduży rozmiar pozwala umieścić je nawet w niedużej toalecie. Tego rodzaju syfony od czasu do czasu trzeba umyć, dlatego ważne jest, by w razie potrzeby móc łatwo je odkręcić, przeczyścić i ponownie przykręcić. Syfony mosiężne wyróżniają się swoją ponadczasową estetyką - wyglądają bardzo elegancko i doskonale dopełniają aranżację łazienki.