Ścianki prysznicowe

Jeśli nie chcesz w swojej łazience zwartej zabudowy prysznica, z pewnością szukasz innego sposobu na zabezpieczenie wnętrza przed zalewaniem. W tym celu doskonale sprawdzą się ścianki prysznicowe. To bardzo estetyczne, a przy tym nowoczesne rozwiązanie w sam raz do pomieszczeń, którym chcemy nadać nieco lekkości. Ścianki marki Mexen są wykonane ze szkła hartowanego. W praktyce oznacza to ich dużą odporność. W razie wypadku szklane odłamki nie będą stanowiły zagrożenia dla zdrowia - rozpadną się na drobne kawałeczki bez ostrych brzegów. Ścianki walk in mają dodatkowe wzmocnienie w formie uchwytu, który instaluje się do ściany. Dzięki temu są one bardzo stabilne i można się o nie swobodnie opierać. Nasze produkty to propozycje uniwersalne - mogą być montowane po prawej lub po lewej stronie. Do wyboru pozostawiamy szkło przezroczyste albo grafitowe idealne do łazienek minimalistycznych, skandynawskich, prowansalskich czy industrialnych.

Wizualna lekkość w każdej łazience

Ścianki prysznicowe wyróżniają się różnorodnym wykończeniem. Ważny jest nie tylko kolor samego szkła, ale również uzupełniających go dodatków. Największą popularnością cieszą się metalowe elementy w kolorze błyszczącego chromu. Wyglądają one nowocześnie, pasują do popularnych łazienkowych detali i dodatkowo rozświetlają wnętrze. Dostępne jest również wykończenie w mniej standardowym kolorze czarnym. Szkło, niezależnie czy w wersji przezroczystej, czy grafitowej, jest solidne i przepuszcza światło. Szklana ścianka prysznicowa na pierwszy rzut oka będzie niemal niezauważalna. Duża powierzchnia odkrytej podłogi tylko podkreśli ten efekt. Oferujemy ścianki o szerokości od 50 do 140 centymetrów. Taka rozpiętość pozwoli zrealizować każdy projekt. Uniwersalne ścianki prysznicowe Mexen to najwyższej jakości, estetyczne rozwiązania do stylowych wnętrz.

Praktyczne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki

Ściankę prysznicową najczęściej wykorzystuje się jako osłonę przed wodą w sytuacji, kiedy natrysk z jednej strony jest zamknięty ścianą pomieszczenia. Wówczas z drugiej strony wystarczy umieścić przesłonę ze szkła. Dostęp do prysznica pozostaje swobodny. Tego rodzaju rozwiązanie nie tylko prezentuje się bardzo nowocześnie i lekko, ale także w wielu sytuacjach jest najpraktyczniejszym wyjściem. Ściana prysznicowa może zostać zamontowana na brodziku lub bezpośrednio na płytkach. Z natrysku swobodnie mogą więc korzystać osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych, na przykład na wózkach inwalidzkich albo po prostu osoby starsze, którym trudno byłoby samodzielnie wejść do wanny albo wysokiego brodzika. Takie rozwiązanie docenią również osoby, które lubią wziąć szybki, poranny prysznic. Tak zbudowaną kabinę można uzupełnić różnego rodzaju akcesoriami i dodatkami.