Akcesoria

Stelaże podtynkowe to coraz popularniejszy element wyposażenia współczesnych łazienek. Powoli wypierają one typowe kompakty WC. Nie ma w tym niczego dziwnego - w końcu taka konstrukcja jest zdecydowanie dyskretniejsza. Pozwala na ukrycie mało estetycznych podłączeń do wody i kanalizacji. Dodatkowo dzięki temu, że ściana za sedesem lub bidetem podwieszanym również może być zabudowana, łazienka wydaje się spójniejsza. Jednak żeby w pełni cieszyć się nowym zakupem stelaża podtynkowego, miski WC, bidetu albo przycisku do spuszczania wody, konieczna jest obecność dodatkowych elementów. Można je znaleźć w dziale akcesoriów do stelaży podtynkowych. Najważniejsza jest mata wygłuszająca. Jest to niedroga część zestawu podwieszanego WC, którą instaluje się pomiędzy ścianą lub płytą kartonowo-gipsową a częścią ceramiczną. Jest ona wykonana z bardzo cienkiego materiału, który nie wpływa na sposób instalacji sanitariatów. Jednocześnie zmniejsza ona tarcie i wygłusza dźwięki powstające na styku dwóch materiałów.

Filtruj

Cena

15,00 zł - 30,00 zł

Dobre uzupełnienie oferty stelaży podwieszanych

Akcesoria do stelaży podtynkowych uzupełniają ofertę marki Mexen. Zostały one dobrane w taki sposób, aby jak najlepiej dopasowywać się do oferowanych produktów z kategorii ceramiki sanitarnej tak jak w przypadku maty wygłuszającej w formie uszczelki. Jest to gotowy produkt z już wykonanymi otworami, dzięki którym od razu można dopasować go do posiadanego sedesu Mexen. Sama instalacja jest bardzo prosta, a w razie potrzeby matę można dociąć, aby nie była widoczna. Efektem jej zastosowania jest o wiele cichsze korzystanie z toalety, ponieważ ceramika nie pociera bezpośrednio o inną twardą powierzchnię, taką jak na przykład glazura ścienna. Produkt ten jest uniwersalny. Dodatkowo wysokiej jakości mata będzie sprawdzała się przez długie lata użytkowania. Zapobiega ona powstawaniu naprężeń na powierzchni różnych materiałów. Jej obecność pozytywnie wpływa na komfort korzystania z toalety podwieszanej. To niewielki wydatek, ale niezbędny z perspektywy długoletniego korzystania z nowo wyremontowanej łazienki.

Akcesoria do WC i bidetów Mexen

Osoby, które poszukują dodatkowych elementów do zakupionego stelażu podtynkowego do WC lub bidetu, koniecznie powinny zapoznać się z ofertą akcesoriów Mexen. Dodatkowo sprawdzić tu można propozycje elementów potrzebnych do instalacji ramy. Są one niezbędne, aby dopasować ceramikę marki Mexen do wymagań swojej łazienki. To dzięki nim produkty te są tak uniwersalne. Maty tłumią dźwięki dochodzące z instalacji. Stelaż podtynkowy, chociaż jest niewidoczny dla użytkownika, odgrywa ważną rolę, utrzymując w jednym miejscu ceramiczną misę sedesu lub bidetu. Dlatego istotne jest, aby był on wysokiej jakości i zapobiegał wszelkim niebezpieczeństwom. Kolejną ważną częścią jest dbanie o eksploatacyjne elementy stelaża, które po latach mogą wymagać wymiany.