Przyciski spłukujące

Przyciski spłukujące to niezbędny element podwieszanego WC i część istotna ze względu na wygląd łazienki. Dlatego nad doborem odpowiedniego produktu warto dobrze się zastanowić. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi to, jakie wykończenie będą miały inne elementy armatury. Oczywiście przycisk spłukujący musi pasować także do stelaża podtynkowego do WC. Przy każdym rodzaju stelaża znaleźć można informację na temat tego, jaka seria przycisków jest z nim kompatybilna. Są one dostępne w bardzo wielu kolorach, takich jak stal, chrom błyszczący lub matowy, różowe złoto, szampan, inox, złoty, srebrny, czarny, biały, a nawet czerwony. Możliwości jest więc bardzo wiele. Przyciski do stelaży podtynkowych mogą być wykonane ze szkła lub tworzywa sztucznego.

Jakość widoczna na pierwszy rzut oka

Przycisk spłukujący to pozornie niewielka, niemal niezauważalna część wyposażenia łazienki, jednak korzysta się z niego kilka razy dziennie. Słabą jakość jego wykonania i dopasowania od razu da się zauważyć. Wówczas przycisk rusza się, nienajlepszy plastik ugina się pod palcami, a całość wygląda nieestetycznie. Jeżeli inwestuje się w dobry stelaż podtynkowy do zawieszenia WC i dobrej jakości miskę ustępową z ceramiki sanitarnej, taką samą uwagę powinno zwrócić się na przycisk stanowiący swoistą kropkę nad i. Najbardziej eleganckie są przyciski wykonane ze szkła. Wśród propozycji Mexen są także wyroby z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Wszystkie są wykonane w taki sposób, aby odciski palców użytkowników były na nich jak najmniej widoczne. Poza tym wszystkie przyciski są dzielone. Pozwalają na wybór, ile litrów wody ma być użytych do spłukania miski sedesowej. To kwestia ekologii i ekonomii - rozwiązanie to umożliwia odczuwalne ograniczenie zużycia wody.

Przyciski w różnych stylach

W sklepie Mexen znajdziesz niezwykle szeroką ofertą przycisków pasujących do poszczególnych modeli stelaży podtynkowych. Najważniejsza jest kwestia koloru i stylu, w jakim ma być utrzymane wnętrze. Na przykład odcienie różowego złota albo złota szampańskiego są przeznaczone raczej dla bardzo eleganckich łazienek w stylu retro lub glamour. Odcienie chromu, bieli albo srebra to popularny wybór pasujący do większości minimalistycznych łazienek. Z kolei czerń i inne odważniejsze kolory to propozycje do wnętrz nowoczesnych. Mogą być one dopasowane na przykład do kafelek albo koloru ścian. Poza kolorem uwagę należy zwrócić także na kształt przycisków. Jeśli zależy Ci na tym, żeby Twoja łazienka była nie tylko funkcjonalna, ale także stylowo urządzona, koniecznie zapoznaj się szczegółowo z ofertą naszego sklepu. Wyróżniające się najwyższą jakością produkty Mexen z pewnością przypadną Ci do gustu.