Stelaże podtynkowe do bidetu

Bidet nie jest niezbędnym elementem łazienki i wiele osób w ogóle nie decyduje się na jego montaż. Jednocześnie jest bardzo praktyczny, wygodny, a do tego ekologiczny – pozwala na ograniczenie zużycia wody. Dobrym sposobem na znalezienie na niego miejsca nawet w małej łazience jest zdecydowanie się na bidet podwieszany. Wówczas konieczny jest stelaż podtynkowy do bidetu. To metalowa konstrukcja, do której przytwierdzona jest część ceramiczna. Utrzymuje ona sanitariat w jednym miejscu na ścianie. Stelaż podtynkowy po instalacji jest zabudowywany. Zazwyczaj umieszcza się go w ścianie albo obudowuje płytą kartonowo-gipsową obłożoną na przykład kafelkami. Dzięki temu urządzenie pozostaje niewidoczne. Poza częścią ceramiczną bidetu na zewnątrz znajduje się także specjalna bateria. Stelaże do bidetu Mexen to wersje minimalistyczne. W ich przypadku minimalna odległość od ściany to zaledwie 90 milimetrów, co umożliwia łatwe ich zamaskowanie.

Filtruj

Cena

135,00 zł - 150,00 zł

Bidet w domowej łazience

Obecność bidetu podwieszanego w domowej łazience warto przemyśleć już na etapie wykonywania jej projektu lub remontu. Wówczas można zaplanować odpowiednie doprowadzenie wody. Bidet jest wygodnym rozwiązaniem w łazience rodzinnej, ale także w WC dla gości, w którym nie ma miejsca na duży prysznic. Jeżeli zdecydujesz się na podwieszany sedes i bidet, stworzyć mogą one ciekawy komplet. Przed zakupem koniecznie trzeba zapoznać się ze szczegółami technicznymi stelażu. Zwróć uwagę na jego szerokość, a także na możliwą szerokość rozstawu śrub bidetu, który ma być do niego podłączony. Stelaż podtynkowy do bidetu Mexen ma regulację nóżek, dzięki czemu można samodzielnie dostosować także jego wysokość. Dlatego sanitariat używany może być przez osoby wyższe i niższe - każdemu będzie równie wygodnie. Sama metalowa rama powinna być zabezpieczona przed wpływem wilgoci, dzięki czemu żaden element nie będzie rdzewiał.

Bidet w małym wnętrzu

Stelaż podtynkowy do bidetu Mexen polecany jest szczególnie do małych wnętrz, w których pozornie nie ma przestrzeni na dodatkowe urządzenie. Dzięki temu, że bidet montowany jest bezpośrednio na ścianie, a sam stelaż jest niezwykle zgrabny, z łatwością można go zamaskować. Co za tym idzie - ceramiczna miska nie zajmuje cennych centymetrów kwadratowych, ale jej wybór wręcz dodaje wnętrzu lekkości. Na zewnątrz widoczna jest tylko część ceramiczna (wybrać można bardzo zgrabną wersję slim) oraz metalowa bateria, także do kupienia w sklepie Mexen. Produkt objęty jest dwuletnią gwarancją producenta. Proces jego instalacji nie jest trudny, jednak osoby niemające doświadczenia powinny skorzystać z usług specjalisty. Stelaż jest lekki, można go użyć również w starszych budynkach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i składania zamówień online.