Stelaże podtynkowe do WC

Stelaże podtynkowe do WC to możliwość praktycznego umieszczenia miski sedesu na ścianie łazienkowej. Jest to metalowa konstrukcja ze zbiornikiem na wodę, do której przyczepia się ceramiczną miskę ustępową. Na ścianie jest ona montowana dzięki śrubom, co pozwala na zachowanie stabilności. Jednocześnie podłączenia wody oraz kanalizacji są schowane w ścianie lub w konstrukcji z płyty kartonowo-gipsowej. Pozwala to na schludne, jednolite urządzenie łazienki. Stelaże podtynkowe do WC najczęściej są regulowane, co pozwala na zastosowanie jednego modelu w różnych łazienkach. W sklepie Mexen dopasować je można do wyrobów ceramicznych tej samej marki. Dokupić można również pasujący przycisk spłukujący. Jakość stelaży podtynkowych do WC Mexen pozwala na objęcie ich wieloletnią gwarancją.

Filtruj

Wysokosć

82 cm - 190 cm
cm
cm

Wersja slim (poniżej 10 cm)

W zestawie mata

W zestawie wsporniki

W zestawie przycisk

W zestawie pojemnik Fresh

Cena

270,00 zł - 915,00 zł

Praktyczny sedes podwieszany do małych pomieszczeń

Wybór stelaża podtynkowego do WC jest bardzo istotny dla zachowania stabilności całej konstrukcji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza niskie stelaże podtynkowe. Ich niezwykłość polega na tym, że nie zajmują one wiele miejsca - wykorzystać je można nawet w niewielkiej łazience. Dodatkowo dostępne są także specjalne stelaże podtynkowe do WC w wersji slim. To wyjątkowe rozwiązanie do niedużej toalety, ponieważ ich grubość nie przekracza 10 centymetrów. Dzięki temu, że wybrać można również niedużą miskę ceramiczną, taki zestaw to rozwiązanie do pomieszczeń, w których nie ma możliwości instalacji standardowego kompaktu WC. Atutem jest także możliwość ustawienia stelażu podtynkowego pod kątem w narożniku pomieszczenia. Nad zabudową powstać może na przykład praktyczna półka. Przestrzeń tę można również estetycznie zabudować, zyskując tym samym miejsce do przechowywania. Lekki, podwieszany sedes dodaje wnętrzu wizualnej lekkości. Dodatkowo łatwiej jest zadbać o czystość podłogi znajdującej się pod sedesem.

Dobór stelaża podtynkowego WC

Stelaż podtynkowy do WC należy dobierać konkretnie do rodzaju miski ustępowej, żeby pasował do niej rozstawieniem śrub. Oprócz tego szczególną uwagę trzeba zwrócić także na jakość konstrukcji. Metalowe elementy koniecznie muszą być zabezpieczone przed wpływem wilgoci, której w tym miejscu nie brakuje. Pamiętać trzeba, że zarówno same nogi stelaża, jak i wsporniki powinny być ocynkowane, a do tego również regulowane w jak najszerszym zakresie. To sprawi, że taki stelaż sprawdzi się nawet w nietypowej łazience, w której wiele pracy trzeba poświęcić na właściwe dostosowanie poszczególnych elementów. Dodatkowo zbiornik na wodę powinien być wyposażony w izolację przeciwroszeniową, która zapobiega przenikaniu wilgoci. Dobrym wyborem jest pojemnik na wodę pozwalający na wybór ilości spłukiwanej wody, co pozwala na sporą oszczędność. Do stelaży podtynkowych WC Mexen pasuje ceramika sanitarna oraz przyciski do spłukiwania tej samej firmy. W naszym sklepie skompletujesz odpowiedni zestaw.