Parawany nawannowe

Parawany nawannowe to akcesoria, które można dokupić do swojej wanny Mexen. Powodują one, że w każdej chwili bez problemu wannę można przekształcić w prysznic i w ten sposób zyskać zestaw dwa w jednym. Nie w każdej łazience jest dostatecznie dużo miejsca na instalację zarówno wanny, jak i prysznica. Tymczasem domownicy mogą mieć różne preferencje. Ten problem bardzo szybko rozwiąże obecność parawanu. Sposób jego montażu jest bardzo łatwy, a co więcej, instalację można wykonać niemal na każdej wannie. W ofercie naszego sklepu dostępne są parawany w wersji jedno-, dwu-, a nawet trójskrzydłowej. Dzięki temu długość parawanu dopasowuje się do wymiarów wanny (długość od 70 do 120 centymetrów). Oczywiście skrzydła są ruchome, dlatego przesłonę można łatwo złożyć, jeżeli nie jest potrzebna. Wysokość parawanów wynosi od 100 do 140 centymetrów. Można ją dopasować do wysokości słuchawki prysznica lub deszczownicy. Parawany nawannowe sprawią, że żadna kropla wody nie znajdzie się na łazienkowej podłodze.

Filtruj

Szerokość

70 cm - 120 cm
cm
cm

Cena

195,00 zł - 390,00 zł

Sposób montażu parawanów nawannowych

Parawany nawannowe Mexen pod względem konstrukcji przypominają ściany prysznicowe. Są one w prosty sposób montowane do ściany (są wyposażone w system wspierający niwelację nierówności jej powierzchni). Dodatkowo w zestawie znajduje się komplet uszczelek odprowadzających wodę. W ten sposób podczas brania prysznica woda nie będzie się gromadzić, co nie grozi jej przeciekaniem oraz powstawaniem zacieków. Parawany składające się z więcej niż jednej części można wygodnie złożyć. Zawiasy działają lekko, ale jednocześnie dostatecznie zabezpieczają obrzeże wanny przed wodą. Hartowane szkło o grubości 5 milimetrów odpowiedzialne jest za trwałość tego łazienkowego dodatku. Parawany są odporne na stłuczenie, jeśli jednak do niego dojdzie w wyniku bardzo silnego uderzenia, szkło rozpada się na drobne kawałki o zaokrąglonych brzegach.

Wielki wybór do każdej łazienki

Marka Mexen oferuje parawany nawannowe wykonane ze szkła przezroczystego i w delikatnie przydymionym kolorze grey. Są one dostosowane do montażu po obu stronach wanny w zależności od umiejscowienia baterii. Dodatkowo szklana struktura może zostać zabezpieczona specjalną powłoką, która chroni powierzchnię przed osadzaniem się na niej wszelkiego rodzaju szpecących zanieczyszczeń i ułatwiającą dbanie o czystość wanny. Powłoka ta odpycha osady, dlatego dbanie o szybę polega jedynie na jej regularnym przetarciu bez konieczności intensywnego szorowania. Wykończenie w kolorze błyszczącego chromu pasuje do większości łazienek. Parawany nawannowe Mexen dobrać można do wanien Mexen, ale także do produktów innych marek – są uniwersalne. Dodatkowo produkty objęte są dwuletnią gwarancją producenta. Świetnie będą wyglądać szczególnie w nowoczesnej łazience. Obecność szkła i metalu doda jej szyku.