Deszczownice

Po trudnym dniu pracy jedyne, o czym marzysz, to wzięcie rozgrzewającego, relaksującego prysznica? W takim razie deszczownica jest idealnym zakupem dla Ciebie. Jest to rodzaj natrysku, który umieszcza się na górze prysznica (czasami w suficie, jednak zdecydowanie częściej na wysokim ramieniu). Dzięki wielu małym dyszom i stosunkowo dużej powierzchni symuluje on jednolite spadanie kropli deszczu. W ten sposób nie musisz samodzielnie kierować strumienia wody ze słuchawki na ciało. Prysznic zrobi to za Ciebie, a Ty możesz po prostu się odprężyć. Wśród produktów Mexen deszczownice cieszą się bardzo dużą popularnością. Wszystko dlatego, że dostępne są w rozsądnej cenie, a poza tym można dokupić do nich jeszcze inne elementy pozwalające na stworzenie od podstaw prysznica idealnie pasującego do Twojej wymarzonej łazienki. Deszczownice Mexen mają dysze gumowe zamiast metalowych oraz powierzchnię tarczy zabezpieczoną przed matowieniem i korozją.

Dobierz deszczownicę do swojego prysznica

Deszczownice Mexen są bardzo różne. Różnią się nie tylko swoim kształtem (okrągłym i kwadratowym), ale także rozmiarem. Dzięki temu można je dobrać do wielkości brodzika i woda nie przedostanie się na zewnątrz. Deszczownica stworzy zgrany duet razem z kabiną prysznicową albo szklaną ścianką prysznicową. Montuje się ją na wysokości odpowiadającej wszystkim domownikom. Osoby bardzo wysokie z pewnością wybiorą wersję wyższą, aby nie zawadzać o nią głową. Natomiast osoby niższe raczej zdecydują się na coś zawieszonego bliżej ziemi, aby mieć łatwiejszy dostęp do tarczy. Deszczownice Mexen to bardzo prosta, wręcz minimalistyczna forma. Na tym polega ich siła. Dzięki temu pasują one do baterii prysznicowych, a także do innych elementów wyposażenia łazienki. Oferujemy deszczownice w kolorze chromowanym oraz czarnym. To sposób na umieszczenie natrysku także w bardzo małej łazience. Wystarczy wybrać bardzo zgrabną wersję slim.

Jakość odczuwalna w każdej kropli wody

Tym, po czym można poznać, że deszczownica faktycznie jest dobrej jakości, jest odpowiednie rozmieszczenie dysz. Woda z nich spływająca musi otulać całe ciało. W ten sposób można ograniczyć zużycie wody. Krople wydostające się z górnego natrysku powinny spadać pionowo w dół, zamiast kierować się na boki, ponieważ grozi to zalaniem podłogi w łazience. Dodatkowo deszczownica powinna również być zainstalowana sztywno pod sufitem, nie ruszać się. Wówczas odczujesz prawdziwą przyjemność pochodzącą z zanurzenia się w letniej wodzie. Przed zakupem koniecznie sprawdź, z czego wykonana jest deszczownica. Trafnym wyborem są gumowe dysze. W przeciwieństwie do metalowym wypustek nie przyciągają one kamienia, a w razie jego pojawienia się, wystarczy przetrzeć zanieczyszczoną powierzchnię. Tak samo istotne jest zabezpieczenie tarczy przed osadami. Specjalna warstwa użyta w deszczownicach Mexen zapobiega pojawieniu się nieestetycznych nalotów.