Rączki prysznicowe

Rączki prysznicowe to określenie na słuchawkę prysznicową wraz z uchwytem, która umożliwia wygodne z niej korzystanie. To podstawowy element każdego prysznica, chociaż wykorzystuje się ją także w wannach z baterią wannowo-prysznicową. Wówczas po instalacji parawanu nawannowego zyskuje się komplet dwa w jednym. Rączki prysznicowe muszą spełniać konkretne wymagania. Dotyczy to głównie jakości ich wykonania i ciężaru. Z jednej strony ważna jest lekkość i poręczność, ale z drugiej tani materiał szybko może się zniszczyć, na przykład po uderzeniu o brodzik lub ścianę. Dlatego dobrze postawić na sprawdzone produkty Mexen, które dodatkowo są objęte gwarancją producenta. Poza tym ergonomiczny kształt rączki prysznicowej sprzyja wygodzie trzymania jej w dłoni. Przydadzą się także różne tryby puszczania wody: bardzo intensywny, w formie mgiełki wodnej albo tradycyjny, rozproszony. Oferta Mexen to wielość różnych możliwości.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Mądre wykorzystanie rączki prysznicowej

Wiele osób nie wyobraża sobie swojej łazienki bez obecności w niej prysznica. Żeby natrysk był jak najbardziej komfortowy, konieczne jest zadbanie o wszelkie jego detale. Jednym z nich jest rączka prysznicowa. Powinna być ona lekka, niezbyt duża, żeby łatwiej było nią manewrować, a do tego oferować zróżnicowany strumień wody. Docenią to osoby, które chcą wykorzystywać prysznic na różne sposoby: do mycia, ale także do relaksującego masażu przy użyciu mocnego i precyzyjnego strumienia. W końcu jeszcze w XIX wieku prysznice uważano przede wszystkim za urządzenie lecznicze i wykorzystywano je w wodolecznictwie. Także współcześnie warto sięgać po mądrość przodków i zdecydować się na wykorzystanie wszelkich możliwości prysznica. W tym celu należy wybrać słuchawkę prysznicową, która pozwala na ustawienie jednego z kilku trybów strumienia wody.

Prosty montaż wielu elementów

Rączki prysznicowe wchodzą w skład zestawu prysznicowego. Są one jednym z jego podstawowych elementów. Dodać do tego można również deszczownicę, czyli natrysk z góry. Rączki prysznicowe są przeznaczone do dokładnego płukania ciała. Oczywiście dzięki uchwytom ściennym można je umieścić także na ścianie i skierować strumień w ten sposób. Sama rączka, żeby była wygodna, nie może być zbyt ciężka. To ułatwia swobodne manewrowanie. Mogą one mieć różny kształt - prostokątny, okrągły lub owalny. Z tego powodu łatwiej jest dobrać właściwą rączkę do już posiadanych elementów prysznica, takich jak deszczownica. Dobrym wyborem jest również rączka z dodatkiem gumy, dzięki czemu pewniej leży ona nawet w mokrej dłoni. Rozmiar słuchawki prysznicowej dobiera się odpowiednio do wielkości prysznica. Taki w wersji slim powinien być zaopatrzony raczej w niewielką rączkę. I odwrotnie - duży prysznic może wymagać dużej rączki prysznicowej zdolnej do wytworzenia jednolitego strumienia wody.