Ramiona prysznicowe

Ramiona prysznicowe to solidne mocowanie dla natrysku. Służą one instalacji deszczownicy na wybranej przez siebie wysokości w taki sposób, żeby przyłącza nie były widoczne, a schowane w ścianie. W środku metalowej rurki przeprowadza się wodę mającą swoje ujście w deszczownicy. W ofercie marki Mexen znajdują się bardzo różne ramiona prysznicowe. Mają one przekrój okrągły lub prostokątny, różną długość i kąt zagięcia, a także kolor - chromowany lub czarny. Jest to zakup dla osób, które rezygnują z gotowego zestawu prysznicowego i zamiast tego stawiają na samodzielny dobór poszczególnych elementów. Ramiona prysznicowe Mexen są dostosowane do deszczownicy tej samej marki. W ten sposób można stworzyć minimalistyczny, ale jednocześnie bardzo estetyczny zestaw pasujący do nowoczesnej łazienki i do innych propozycji łazienkowych marki Mexen. Różna długość to możliwość dobrania ich do różnych rozmiarów brodzika.

Filtruj

Cena

15,00 zł - 90,00 zł

Nowoczesny prysznic do uniwersalnego zastosowania

Ramiona prysznicowe są niezbędną częścią zestawu prysznicowego. Dostępne są w formie kwadratowej oraz okrągłej rurki. W jej wnętrzu przepływa woda, która następnie jest dostarczana do deszczownicy. W ten sposób powstaje minimalistyczny prysznic, który nie rzuca się w oczy. Zaokrąglone ramię chętniej dobierane jest do okrągłych deszczownic, natomiast kanciaste – do deszczownic kwadratowych. W ofercie produktów producenta Mexen znajdują się propozycje ramion prysznicowych oraz deszczownic pasujące zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Różnią się one pomiędzy sobą wielkością. Krótsze przeznaczone są do zawieszenia deszczownicy w wersji slim, która pasować będzie również do małego prysznica w ciasnym pomieszczeniu. Ramię prysznicowe może być także prowadzone do sufitu, chociaż jest to zdecydowanie rzadsze rozwiązanie. Popularniejszy jest montaż na ścianie, ponieważ takie poprowadzenie rur z wodą jest łatwiejsze i szybsze, a wygląda tak samo dobrze.

Prosty sposób na dyskretną instalację wodną

Wśród propozycji ramion prysznicowych Mexen dostępne są między innymi modele do instalacji na ścianie. W ten sposób główna część instalacji wodnej pozostanie niezauważona. Wszystko będzie ukryte pod tynkiem. Na zewnątrz znajdzie się miejsce jedynie na baterię do włączania wody i ustawiania jej temperatury. Ramiona prysznicowe wykonane są ze stali nierdzewnej. Ich powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona przed matowieniem i korozją. Dzięki temu zestaw prysznicowy będzie wyglądać świetnie przez kolejne lata użytkowania. To ważne, żeby zestaw nie był awaryjny. Nie mniej istotna jest wysokość, na jakiej deszczownica zostanie powieszona. Zaleca się, aby była ona o 40 centymetrów większa od najwyższego użytkownika natrysku. Tylko wówczas woda ma szansę na równomierne opłukiwanie całego ciała.