Systemy prysznicowe podtynkowe

Nowoczesna, minimalistyczna, urządzona na Twoich własnych zasadach – właśnie taka może być Twoja łazienka, jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie w niej systemów prysznicowych podtynkowych. To prosty sposób na ukrycie w warstwie tynku wszelkich podłączeń do wody. Na zewnątrz widoczne są tylko poszczególne elementy wpływające na użytkową rolę prysznica, takie jak drążek do ustawiania temperatury i mocy strumienia wody, deszczownica albo rączka prysznicowa. Cała reszta, w tym przede wszystkim rurki dostarczające wodę, są schowane. Miłośnicy tego rodzaju rozwiązań zwracają uwagę na fakt, że w ten sposób można zamaskować wszelkie niepotrzebne elementy, a sama przestrzeń prysznica staje się schludniejsza. Dzięki temu, że większa część koniecznej instalacji jest schowana w ścianie, utrzymanie w czystości takiego zestawu prysznicowego jest zdecydowanie łatwiejsze. Będziesz mieć przy nim mniej pracy, a jednocześnie w pełni zachowa on wszystkie swoje funkcjonalności.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Gdzie sprawdzą się systemy prysznicowe podtynkowe?

Systemy prysznicowe podtynkowe sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie decydujesz się na bogato zdobioną ścianę, stawiasz na ostre zestawienia kolorów, chcesz osiągnąć bardzo nowoczesny efekt. Jeżeli szukasz do swojej łazienki czegoś ponadprzeciętnego, a do tego planujesz jej spory remont, jest to najlepsze rozwiązanie. Zastosowanie go jest także świetnym pomysłem, jeżeli ogranicza Cię rozmiar Twojej łazienki. Trzeba pamiętać, że systemy prysznicowe podtynkowe są bardziej efektowne, ale także droższe od standardowych. Jednocześnie ich montaż także jest bardziej skomplikowany i może kosztować więcej. Przed podjęciem decyzji o zakupie trzeba to wziąć pod uwagę i dobrze rozłożyć swój budżet.

Jak wybrać system prysznicowy do swojego domu?

Przede wszystkim należy pamiętać, że system podtynkowy może być użyty w natrysku, ale również w wannie. Strefa prysznicowa może zawierać natrysk górny albo boczny w zależności od własnych preferencji. Elementy natynkowe oraz podtynkowe powinny pochodzić od tego samego producenta, co daje gwarancję świetnego spasowania i ułatwia dobranie do siebie wszystkich elementów. W przypadku awarii, która możliwa jest w każdym sprzęcie, do elementy podtynkowe powinny być łatwo dostępne, na przykład po zdjęciu dekoracyjnej rozety. Niektóre zestawy mogą wymagać dokupienia dodatkowych elementów hydraulicznych, co także trzeba wziąć pod uwagę. Najwyższej jakości części odporne na korozję i matowienie to konieczność w przypadku systemów podtynkowych. Warto zdecydować się na systemy prysznicowe najlepszej jakości, które posłużą niezawodnie przez wiele lat. Najlepiej zdecydować się na produkty zaufanej firmy z doświadczeniem, która zajmuje się dostarczaniem całościowych rozwiązań do łazienki, takiej jak Mexen.