Węże prysznicowe

Żaden prysznic nie będzie spełniał swojej funkcji, jeśli słuchawka i bateria nie zostaną odpowiednio połączone. Właśnie w tym celu używa się węży prysznicowych. To jeden z produktów wchodzących w skład kategorii “Zestawy prysznicowe”. W naszym sklepie internetowym można kupić cały komplet elementów, ale można także samemu stworzyć go sammeu. W tym celu konieczne jest wybranie odpowiedniego węża prysznicowego. Jest to element podstawowy, ale raczej mało kto zwraca dużą uwagę na jego wybór. Tymczasem ważnych jest kilka jego elementów. Przede wszystkim długość – tak aby można było swobodnie spłukać wodą całe ciało. Z drugiej strony zbyt długi wąż w małym prysznicu może być irytujący, ponieważ będzie się plątał i trudniej będzie go schować i zabezpieczyć. Wąż musi być oczywiście elastyczny. Powinien być także szczelny i trwały. Warto wybrać sprawdzony produkt marki Mexen, który zapewni niezawodność działania przez długie lata użytkowania.

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Dobrej jakości wąż prysznicowy – cechy

Węże prysznicowe Mexen mogą służyć stworzeniu swojego własnego zestawu prysznicowego albo mogą być wykorzystane jako element zapasowy w sytuacji, kiedy poprzedni wąż ulegnie uszkodzeniu. W razie potrzeby takiej wymiany dokonać można samodzielnie, bez pomocy hydraulika, ponieważ w gruncie rzeczy opiera się to wyłącznie na nakręceniu na siebie odpowiednich elementów i sprawdzeniu ich szczelności. Dobrej jakości wąż prysznicowy powinien być zabezpieczony przed nadmiernym skręceniem, które doprowadza do pękania węża. Popularne są obrotowe końcówki, podążające za ruchem węża, a także system anti twist. Węże prysznicowe przydają się także w wannie, szczególnie jeżeli jest to produkt dwa w jednym i posiada baterię wannowo-prysznicową. Istotną cechą węży prysznicowych jest ich długość. Faktycznie konieczne jest dobranie ich do posiadanych wymiarów prysznica lub wanny. Zbyt krótki nie spełni swojej funkcji, a za długi może się niepotrzebnie plątać.

Dodatki do węży prysznicowych

Zakończeniem węża prysznicowego powinna być słuchawka prysznicowa. To właśnie ona kieruje precyzyjny strumień wody, a dodatkowo można w niej ustawić jeden z kilku trybów. Wąż w łatwy sposób jest podłączany do baterii prysznicowej. Dobrym wyborem jest model z termostatem. Za jego pomocą ustawia się preferowaną temperaturę wody. Wąż musi być elastyczny, a do tego również gładki, aby nie porysował delikatnej powierzchni ceramiki. Metalowy oplot na powierzchni węża powoduje, że produkt ten jest nie tylko trwały, ale również dobrze się prezentuje i pasuje do pozostałych elementów zestawu prysznicowego. W trakcie montażu przydadzą się także uszczelki, które utrwalą przepływ wody w środku elementu i zapobiegną jej wyciekaniu. To kwestia estetyki, ale też niższych rachunków za wodę. Brak wyciekającej wody oznacza, że na powierzchni prysznica nie powinien pojawić się uciążliwy kamień.