Blog o łazience i nie tylko - Polski Producent Mexen

5 najlepszych kwiatów do uprawy w łazience

Zapoznaj się z naszymi pomysłami i propozycjami najlepszych kwiatów do łazienki. Pomożemy Ci wybrać cudnie prezentujące się rośliny - w tym nawet kwiaty do ciemnej łazienki.

Jak zaprojektować łazienkę dla osób niepełnosprawnych?

Wykańczając łazienkę dla osoby niepełnosprawnej lub starszej, warto jest zapoznać się z ofertą produktów przeznaczonych właśnie dla takich osób.

5 pomysłów na relaksującą kąpiel w wannie

Relaksująca kąpiel po długim, pełnym wyzwań dniu, to coś, co należy się każdemu. Gorąca kąpiel jest idealnym sposobem na pozbycie się napięć i stresów codzienności.

Jak wybrać odpowiednie lustro do łazienki?

Łazienka jest miejscem, w którym nie tylko wykonujemy podstawowe czynności higieniczne, ale także przygotowujemy się do wyjścia. Dlatego niezbędne elementem wyposażenia tego pomieszczenia jest lustro łazienkowe.

Jak poradzić sobie z brzydkim zapachem z brodzika?

Łazienka to miejsce, które powinno sprzyjać relaksowi - w końcu to tam odpoczywamy po ciężkim dniu.

Usuwanie pleśni z silikonu jak zrobić to skutecznie?

Silikon jest najczęściej wykorzystywanym materiałem służącym do uszczelniania. Wykorzystuje się go zarówno do montażu okien, jak i do mocowania kabin prysznicowych.

Jak zaprojektować wąską łazienkę?

Wąska łazienka, przypominająca nieco swoim kształtem wagon kolejowy, to wnętrze, którego urządzenie może sprawić nieco kłopotów. Nie jest łatwo urządzić wąską przestrzeń.

Łazienka bez płytek czy to możliwe?

Łazienka to miejsce kojarzące się ze sporą ilością wilgoci i temperaturą zwyższą niż w pozostałych częściach mieszkania. 

Malowanie płytek w łazience

Co, jednak jeżeli w pewnym momencie, Twoje ulubione do tej pory płytki przestaną Ci się podobać? Albo, jeżeli w łazience w mieszkaniu, do którego się wprowadzasz, zainstalowano naprawdę brzydkie kafle?

Kabina bez brodzika, jakie ma wady i zalety?

Minimalistyczna łazienka to często pomieszczenie, w którym właściciele rezygnują z brodzika - kabiny prysznicowe są w tej sytuacji ustawiane bezpośrednio na płytkach.

Wady i zalety wanny z parawanem

Urządzenie łazienki bardzo często nie jest prostą sprawą. Szczególnie jeśli chodzi o niewielką łazienkę w Twoim mieszkaniu.

Stylowa obudowa do Twojej wanny

Urządzanie łazienki dla jednych jest przyjemnym wyzwaniem, a dla drugich zaś uciążliwym przymusem.

Jak uszczelnić wylewkę do baterii?

Cieknący kran sprawia wiele problemów. Przyczynia się do zużywania większej ilości wody, która się w znacznym stopniu marnuje. Zwiększa to koszty jej zużycia.

Jak dopasować brodzik prostokątny?

Kabina prysznicowa to bardzo wygodne oraz praktyczne rozwiązanie. Jeżeli podczas montażu zastosujesz odpowiedniej jakości wyposażenie, możesz zaobserwować znaczne różnice w opłatach za wodę, jakie Cię czekają.

Co musisz wiedzieć o obudowach wannowych?

Elegancka obudowa wanny ukrywa wszystkie nieestetyczne elementy montażowe i jest ciekawą dekoracją każdej łazienki.

Co warto wiedzieć o dyszach bocznych?

Jednym z elementów armatury łazienkowej są dysze boczne inaczej nazywane także panelami, montowane w kabinie prysznicowej.

Jak dbać o szczotkę do WC?

Czyszczenie toalety nie zależy do najprzyjemniejszych obowiązków domowych. Pomóc w tej pracy ma nam szczotka do WC. Jednak wiele osób nie wie, jak dbać o to niepozorne akcesorium, które znajduje się w każdym domu. Podpowiemy Ci, jak poprawnie używać szczotki do WC, żeby czyszczenie toalety, było szybkie i efektywne, a także zdradzimy, dlaczego tak ważne jest odpowiednie dbanie o szczotkę do WC.

Wybór dobrej dyszy bocznej

Producenci armatury łazienkowej, tacy jak firma Mexen dbają o to, żeby ich produkty zapewniały nam, klientom wysoki komfort korzystania z łazienki.

Nowoczesne baterie prysznicowe

Bateria prysznicowa to niezbędny element kabiny prysznicowej. To właśnie ona umożliwia skorzystanie z prysznica po ciężkim dniu lub podczas porannego szykowania się do pracy.

Co to jest stelaż podtynkowy do WC?

W ostatnich latach staliśmy się miłośnikami stelaży podtynkowych do WC. Z czego wynika sympatia, jaką je obdarzyliśmy?