Odpływy liniowe podłogowe

470
Filtruj (0) Sortowanie

Coraz więcej osób decyduje się na instalację nowoczesnego prysznica bez brodzika. To doskonała propozycja dla miłośników prostych, a przy tym efektownych i funkcjonalnych wnętrz. W takim przypadku poza klasycznym odpływem okrągłym pomiędzy płytkami montowany jest też podłużny odpływ podłogowy liniowy, dzięki czemu woda nie zbiera się i może swobodnie spływać. Wbrew pozorom wcale nie zmniejsza to walorów estetycznych aranżacji. Wszystko za sprawą minimalistycznego wzornictwa, które niemal całkowicie wtapia się w tło. Co więcej, odpływ podłogowy można całkowicie zamaskować pod płytkami.

Czytaj więcej
Filtruj Odpływy liniowe podłogowe
więcej... mniej
Cena
42 - 483
od 42 do 483
Seria
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Typ
więcej... mniej
W zestawie
więcej... mniej
Rozmiar
więcej... mniej
Wersja slim
więcej... mniej
Obrotowy syfon
więcej... mniej
Możliwość wklejenia płytki
więcej... mniej

Masz pytania?

Najczęściej zadawane pytania

Czy produkty posiadają gwarancję?

Tak, nasze produkty posiadają gwarancję producenta. 

Jakie są koszty i czas wysyłki wybranego przeze mnie produktu?

Informacja na temat dostępnych sposobach i kosztach wysyłki, dostępna jest przy każdym z produktów. Natomiast wszystkie dostępne w sklepie metody dostawy oraz płatności dostępne są pod linkami: Metody dostawy oraz Metody płatności

Dlaczego warto postawić na odpływ podłogowy liniowy marki Mexen?

Dla każdego, kto chciałby stworzyć wygodny w użytkowaniu prysznic, niezbędne jest zaopatrzenie się w praktyczne akcesoria. Do produktów wartych uwagi z pewnością zaliczyć można odpływ podłogowy liniowy ze stali nierdzewnej marki Mexen. Doskonale sprawdzi się, aby wybudować kabinę typu walk-in, czyli bezpośrednio na płytkach bez konieczności wykorzystania klasycznego brodzika. Dzięki temu natrysk będzie sprawiał wrażenie bardziej przestronnego, a cała łazienka nabierze wyjątkowego uroku. Tego typu odpływy to także najlepsze rozwiązanie w mieszkaniach starszych lub niepełnosprawnych osób, gdyż ułatwia dostęp do prysznica, zapewniając maksymalną wygodę użytkowania. Ze względu na dużą różnorodność rozmiarów produktu z pewnością znajdziesz odpowiednią propozycję pasującą do wymiarów prysznica oraz indywidualnych potrzeb.

Jeśli zależy Ci, aby Twoja łazienka była w pełni funkcjonalna, świetną propozycją jest wybór prysznica z liniowym odpływem podłogowym producenta Mexen. Do niewątpliwych zalet tych akcesoriów zalicza się możliwość umieszczenia w dowolnie wybranym miejscu. W takim przypadku wystarczy jedynie uwzględnić w projekcie delikatny spad, który ułatwi spływanie wody do otworów. Nasze odpływy wyróżniają eleganckie kratki, gwarantujące estetyczny wygląd. Decydując się na zakup odpływu liniowego, otrzymasz w zestawie wszystkie niezbędne elementy montażowe. Dodatkowo często dołączamy syfon zapobiegający przed gromadzeniem się resztek żywności, a co za tym idzie nieprzyjemnych zapachów z rury kanalizacyjnej. Można też zakupić specjalne mankiety uszczelniające i inne tego typu produkty, chroniące przed przeciekaniem. Dzięki temu urządzisz funkcjonalną łazienkę, a efekty tego utrzymają się przez wiele lat. Polecamy podążać według wcześniej opracowanego projektu łazienki - projekt może mieć tylko charakter poglądowy. Dzięki temu, wiedza o tym jak utworzyć syfon, ułożenie kratek ściekowych, odpływ liniowy, podłączenia do rury kanalizacyjnej itd. będzie mogło połączyć się w jedną, wizualnie spójną całość! Czas tradycyjnych wpustów podłogowych minął - nasze odpływy nie pozwolą Ci doświadczyć nieprzyjemnych zapachów, a większe zanieczyszczenia zostaną tylko niemiłym wspomnieniem.

Odpływy liniowe i prysznic bezbrodzikowy - jakie są zalety tego rozwiązania?

Jedną z najczęstszych propozycji wykorzystywanych w aranżacjach łazienek, szczególnie w nowoczesnym stylu, jest prysznic bez brodzika z zamontowanym odpływem liniowym. Doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkich wnętrzach, jak i w dużych salonach kąpielowych. Do największych zalet zalicza się swoboda architektoniczna, gdyż przestrzeń natrysku pozostaje wolna. W takim przypadku całą podłogę pokrywają płytki, co optycznie zwiększa metraż pomieszczenia. Taka aranżacja w połączeniu ze szklaną, przezroczystą kabiną nadaje aranżacji wyjątkowej lekkości.

Do najważniejszych kwestii przy instalacji prysznica bezbrodzikowego z odpływem liniowym ze stali nierdzewnej, jest umiejętne zaplanowanie poszczególnych elementów wystroju. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, czy podłoga i sposób ułożenia w niej rury kanalizacyjnej umożliwia skorzystanie z takiej propozycji - z każdej strony. Wszystko dlatego, że niezbędne będą delikatne spadki, aby woda nie gromadziła się podczas kąpieli. Dodatkowo warto zabezpieczyć miejsce pod płytkami z wykorzystaniem folii w płynie lub innego, dedykowanego preparatu, zabezpieczające przed przeciekaniem wody.

Dobierz odpowiedni odpływ liniowy do indywidualnych potrzeb!

Pragniesz zaopatrzyć się w wysokiej klasy, niezawodne akcesoria do instalacji nowoczesnego prysznica bez brodzika? Klasyczny wpust podłogowy przestał wystarczać? Jeśli tak, to doskonałym rozwiązaniem może być zaopatrzenie się w odpływ liniowy Mexen. Te niewielkie akcesoria występują w licznych wariantach zróżnicowanych pod względem wielkości, dlatego przed dokonaniem wyboru należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary prysznica i możliwości ułożenia kratek ściekowych. Duże znaczenie ma też zaopatrzenie się w odpowiedni syfon, zapobiegający przed gromadzeniem się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Warto postawić na niski odpływ liniowy, który ułatwia sprzątanie (brak ciągłej potrzeby zalewania odpływu detergentami), a przy tym zapobiega przykrym zapachom.

Ważnym elementem konstrukcji odpływu liniowego z pewnością jest rynna - wykonana ze stali nierdzewnej - odprowadzająca wodę. Jeśli stylistyka tych akcesoriów nie spełnia oczekiwań, dobrym pomysłem może być zamaskowanie metalowej części i kratek ściekowych w płytkach podłogowych. W ten sposób stanie się praktycznie całkowicie niewidoczny. Dobrym pomysłem będzie charakter poglądowy projektu Twojej łazienki - przyda się do planowania rozmieszczenia wszystkiego w łazience. Duże znaczenie ma też regulacja pod względem głębokości. Pozwoli to na dopasowanie tej części do każdego, dowolnie zaaranżowanego wnętrza. Dodatkowo należy uwzględnić wzór na powierzchni, gdyż ma duże znaczenie. Sprawdź nasze produkty, zapoznaj się rozwiązaniami odwodnienia marki Mexen, a jeśli masz dodatkowe pytania - skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy Ci w podjęciu wyboru i dzięki nam wybierzesz produkt najwyższej jakości - podejdziemy do problemu z każdej strony!