Odpływy liniowe i syfony

Armatura łazienkowa, czyli urządzenia niezbędne w łazience, nie pełniłaby swojej funkcji, gdyby nie szereg części niewidocznych na co dzień. Podczas zakupów zwraca się na nie dużo mniejszą uwagę. To złe przyzwyczajenie, ponieważ sprawia, że decydując się na zakup, kierujemy się ceną, a nie faktyczną jakością produktów. Dział “Odpływy liniowe i syfony” zawiera wszelkie elementy techniczne odpowiedzialne za sprawne doprowadzanie wody do baterii i jej odprowadzanie. Znajdziesz tutaj odpływy liniowe podłogowe i ścienne, korki, syfony do umywalek, wanien i brodzików. Słowem - te elementy, które schowane są w podłodze, w umywalkowej szafce albo jeszcze w innym miejscu, a bez których nie byłoby mowy o sprawnie działającej łazience. Ten dział jest bardzo rozbudowany - liczba i różnorodność oferowanych w naszym sklepie produktów jest imponująca. Wszystkie one są wyrobami Mexen, a więc pasują do innych produktów naszej marki, tworząc z nimi zgrane komplety.

Filtruj

Cena

15,00 zł - 405,00 zł

Odpływy liniowe do małej i dużej łazienki

Odpływ liniowy jest to rodzaj odpływu instalowanego w podłodze łazienki, w kafelkach albo na ścianie tuż nad podłogą, którego zadaniem jest sprawne odprowadzanie wody w przypadku prysznica bezbrodzikowego. Zazwyczaj w tym celu tworzy się delikatny spadek, rodzaj niecki, którą woda może spokojnie spływać. Jakie są zalety takiego prysznica? Wejście pod natrysk jest o wiele prostsze - zwłaszcza dla dzieci czy osób o ograniczonej sprawności ruchowej. To dobry wybór tam, gdzie powierzchnia podłogi nie jest duża. Jej jednolity obszar daje wrażenie przestronności i optycznie powiększa pomieszczenie. Zabudowany płytkami, metalowy odpływ liniowy nie rzuca się w oczy. To dodatkowo wpływa na wizualną lekkość konstrukcji. Pod prysznic można swobodnie wejść i z niego wyjść. Zabezpieczeniem przed wypływającą wodą jest odpływ liniowy o długości dostosowanej do wielkości prysznica oraz oczywiście naturalna przesłona w formie ścianki lub drzwi prysznicowych. Dobrze dopasowane do podłogi nie pozwolą na przedostawanie się strużek wody na podłogę.

Syfony do umywalek, wanien i brodzików

Syfon to niewielki element umieszczany tuż pod odpływem umywalki, wanny lub brodzika. Jego rolą jest zatrzymywanie zanieczyszczeń, np. w postaci włosów tak, aby nie zatykały instalacji kanalizacyjnej, a także uniemożliwianie przedostawania się nieprzyjemnych zapachów z rur kanalizacyjnych do łazienki. Jest to więc rodzaj katalizatora, który zabezpiecza wnętrze przed przykrą wonią wydobywającym się z głębi rur. Z uwagi na istotną funkcję syfonów warto wspomnieć, że ich pierwowzory pochodzą już z czasów starożytnych. Z biegiem lat problem zapachu z rur kanalizacyjnych stawał się coraz wyraźniejszy i z tego powodu w XIX wieku powstało urządzenie bardzo podobne do współczesnych syfonów. W syfonie gromadzi się część odprowadzanej, zużytej już wody. Zatrzymuje się ona dlatego, że jest najlepszą, naturalną barierą przed samoistnie powstającymi w miejskiej kanalizacji gazami.