Brodziki

Chociaż obecnie coraz popularniejsze są prysznice bezbrodzikowe budowane bezpośrednio na wyłożonej kafelkami podłodze, wiele osób, czy to ze względów praktycznych, czy też konstrukcyjnych, wybiera brodziki. Wyróżniają się one przede wszystkim swoją płaską budową. Dzięki temu nie stawiają żadnych barier architektonicznych przed osobami starszymi z ograniczoną ruchomością i dziećmi. W razie potrzeby w takim brodziku można postawić nawet specjalne krzesełko. Wśród produktów Mexen znajdują się brodziki kwadratowe, prostokątne i półokrągłe o różnych wymiarach dopasowane do użytkowania w różnych łazienkach. Do wyjątkowo małych pomieszczeń dobrać można wersję slim. Brodziki wykonywane są z trwałego, higienicznego i łatwego w czyszczeniu akrylu sanitarnego. Tym, na co dodatkowo warto zwrócić uwagę, jest również fakt, że powierzchnia brodzika jest lekko chropowata. Dzięki temu zapobiega poślizgnięciom.

Filtruj

Cena

15,00 zł - 450,00 zł

Samodzielne tworzenie prysznica

Oferta gotowych kabin prysznicowych nie spełnia Twoich oczekiwań? W takim razie sam skompletuj poszczególne elementy i stwórz swój własny prysznic. Przede wszystkim dobierz brodzik do drzwi lub ścianek prysznicowych. Elementy szklane w miejscu styku są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu uzyskana powierzchnia stanowi dobrą barierę przed przenikaniem wody. Prysznic jest szczelny i nie ma obaw o zalewanie podłogi. Jednocześnie sam brodzik jest zaprojektowany tak, aby woda łatwo z niego spływała i nie tworzyły się kałuże. Do brodzika oczywiście należy dobrać także zestaw prysznicowy z baterią oraz na przykład z wygodną deszczownicą. W razie potrzeby zadbaj także o instalację półki albo mydelniczki na kosmetyki. Brzeg brodzików został jak najbardziej uproszczony, aby pozbyć się zakamarków, w których może osadzać się brud, w związku z czym w najprostszy sposób pozbędziesz się zanieczyszczeń.

Styl brodzika

Twój brodzik może odzwierciedlać styl panujący w Twojej łazience. Nawet jeżeli pozornie nie ma w niej miejsca na natrysk, wielość wymiarów, a także opcje narożne sprawiają, że dodatkowy prysznic wcale nie zajmie wiele miejsca. Poza tym niski, jasny brodzik wizualnie nie przytłoczy wnętrza, szczególnie jeżeli zestawisz go ze szkłem w wersji przezroczystej. Instalacja prysznica to najlepszy sposób na ograniczenie zużycia wody. Podczas kąpieli, zwłaszcza takiej w wypełnionej wodą wannie, zużywa się jej kilkukrotnie więcej. W skali miesiąca może to przynieść oszczędności rzędu kilkudziesięciu złotych, zwłaszcza jeżeli Twoja rodzina jest liczniejsza. Pomimo że kąpiel w wannie jest bardzo przyjemna, przynajmniej co drugi dzień warto wybierać szybszy prysznic. W komplecie z brodzikiem dostaniesz syfon, który otwiera się od góry. Dzięki temu masz do niego swobodny dostęp i możesz na przykład wyciągnąć z niego włosy lub inne zanieczyszczenia bez używania dodatkowych narzędzi. Nie zapomnij o dokładnym zmierzeniu miejsca pod brodzik. W przypadku brodzika narożnego najważniejszy jest jego promień.