Jak zamontować brodzik półokrągły?

Montaż brodzika może niejedną osobę przerażać, a dla innych jest to czynność wręcz nie do wykonania. Jednak wbrew pozorom jego instalacja nie jest taka straszna. Należy tylko pamiętać o kilku szczegółach, a cały ten proces przestaje być trudny. Czy każdy rodzaj brodzika montuje się w ten sam sposób? Dowiedz się, jaki materiałów potrzebujesz, aby montaż kabiny prysznicowej przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Przeczytaj, jak postawić w swojej łazience brodzik półokrągły.

Montaż brodzika — o czym musisz pamiętać?

W wielu domach tylko kabina prysznicowa znajduje swoje zastosowanie. Oznacza, że jest jedynym właściwym rozwiązaniem, aby w małej łazience równocześnie uzyskać przestrzeń i miejsce do kąpieli. Zwróć uwagę, że obecnie dostępnych jest mnóstwo modeli brodzików, w tym półokrągły, który doskonale sprawdza się w pomieszczeniu o niewielkich rozmiarach. Jego dużym atutem bez wątpienia jest charakterystyczny kształt. Dlatego, np. brodzik półokrągły polskiego producenta, firmy Mexen można bez problemu zamontować w kącie. W jego budowie wyróżnić można kąt prosty idealnie pasujący właśnie do tego miejsca w łazience.

Co więcej, przed montażem brodzika dokładnie zaplanuj, gdzie go umiejscowisz. To samo dotyczy niezbędnych elementów typu syfon, odpływ i rury wchodzące w skład kanalizacji. Pamiętaj, żeby zaraz przed pracami dokładnie przeczytać wszystkie wskazówki, które zawiera instrukcja od producenta. Oczywiście, zanim przystąpisz do instalacji brodzika, wcześniej przygotuj miejsce w którym stanie on i kabina prysznicowa. Ważny jest także sposób jego umiejscowienia. Czy brodzik stanie na nóżkach, czy może wyznaczysz bezpośrednio w podłodze miejsce dla niego.

Co jest potrzebne do montażu brodzika półokrągłego?

Jeżeli chcesz, aby Twój brodzik był umocowany w trwały i prawidłowy sposób, musisz stosować materiały odpowiednio do tego montażu przystosowane. Dlatego przygotuj sobie uszczelki, klej montażowy, syfon, silikon oraz rury odprowadzające wodę. Nie zapominaj o kanalizacji, na tym etapie możesz wyeliminować wszelkie jej nieszczelności lub braki powstałe w utworzonym zestawie. Później będzie to czynność niemalże nie do wykonania. Jeżeli masz wątpliwości czy wszystko zostało przygotowane, przeczytaj, co na ten temat mówi instrukcja, lub w razie potrzeby zapytaj bezpośrednio producenta.

Z kolei w przypadku wykorzystania nóżek do montażu brodzika, zobacz, co dokładnie znajduje się w zestawie. Dodatkowo sprawdzić stan techniczny panelu maskującego, za pomocą którego schowasz nieestetyczną przestrzeń powstałą pomiędzy brodzikiem a podłogą. Upewnij się, że posiadasz wszystkie zaczepy potrzebne do umiejscowienia panelu oraz przyjrzyj się, w jakim stanie znajdują się nóżki. Dzięki, takiemu przygotowaniu zyskasz pewność, że montaż brodzika i kabiny prysznicowej przebiegnie szybko oraz niezwykle sprawnie.

Sposób instalacji brodzik półokrągłego i kabiny prysznicowej

  1. Przygotuj brodzik. Sprawdź, gdzie znajduje się wlot oraz otwór odpływowy.
  2. Przymocuj górną część syfonu w odpowiednie miejsce brodzika. Przytwierdź do otworu odpływowego rury należące do kanalizacji i zabezpiecz przestrzeń między nimi, wykorzystując do tego uszczelki.
  3. Umieść brodzik w wyznaczonym miejscu łazienki. Pamiętaj, gdy chcesz zamontować go przy pomocy nóżek, zmierz dokładnie dystans powstały od krawędzi brodzika do samego podłoża. Następnie dostosuj ich wysokość do otrzymanego wyniku. Wykorzystaj także zaczepy dołączone w zestawie, aby porządnie przymocować panel maskujący.
  4. Na tym etapie sprawdź szczelność powstałej konstrukcji. Następnie zabezpiecz łączenia poszczególnych elementów, używając do tego zakupiony silikon.
  5. Przytwierdź do ściany kabinę prysznicową, gdy jest to konieczne, wykorzystaj do tego klej.
  6. Pamiętaj, aby zastosować silikon również w szczelinach powstałych pomiędzy brodzikiem półokrągłym a ścianami łazienkowymi.
  7. Skorzystaj ze swojego dzieła po raz pierwszy i ciesz się z własnoręcznie zamontowanego prysznica.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment