Podtynkowy system prysznicowy w małej łazience

Aranżacja małej łazienki stawia przed architektem oraz wykonawcami duże wyzwanie. Mała łazienka wiąże się z koniecznością możliwie najlepszego wykorzystania przestrzeni, w tym miejsca na kabinę prysznicową. W takim wypadku warto zastosować podtynkowy system prysznicowy.

Kabiny prysznicowe z podtynkowym systemem

Kabina prysznicowa standardowo składa się z brodzika, szklanych ścian oraz drzwi, które mają za zadanie chronić łazienkę przed zalaniem. Jeżeli w łazience jest niewiele miejsca, wymusza to zastosowanie niewielkiej kabiny prysznicowej. W tak małej przestrzeni może okazać się, że zastosowanie klasycznego zestawu prysznicowego nie zda egzaminu ze względu na jego szerokość. Wówczas montuje się stelaże podtynkowe.

Na zewnątrz, nad tynkiem znajduje się jedynie słuchawka prysznicowa, deszczownica oraz kurek od wody. Cały zestaw prysznicowy, na który składa się stelaż podtynkowy z niezbędnymi elementami jest ukryty w ścianie. Dzięki temu można urządzić małą łazienkę w stylowy sposób, bez konieczności montowania dużej kabiny.

Podtynkowy system prysznicowy - zalety

Kabina prysznicowa zawierająca podtynkowy system prysznicowy posiada wiele zalet. Najważniejszą jest to, że w małej łazience nadal może znajdować się wystarczająco miejsca na ustawienie dodatkowych elementów wyposażenia, na przykład pralki. Nie ma konieczności montowania dużej kabiny, ponieważ po schowaniu całego systemu pod tynkiem, nawet najmniejsza kabina zyskuje wiele miejsca. Po dodaniu odpowiedniej deszczownicy oraz baterii, okazuje się, że prysznic może być niezwykle przyjemny oraz komfortowy, bez konieczności posiadania dużej ilości miejsca wokół siebie.

Dodatkowo warto postawić na podtynkowy system, ponieważ jest on znacznie łatwiejszy w utrzymaniu niż klasyczne prysznice. Wystarczy umyć ściany z przezroczystego szkła oraz baterię. Nie ma konieczności pozbywania się brudu lub kamienia z całego systemu, który znajdowałby się na zewnątrz. Jest to główny element, na którym zbierają się wszystkie zabrudzenia. Jeżeli jest to schowane pod tynkiem, nie kurzy się ani nie brudzi. Ułatwia to znacznie codzienne utrzymanie całej powierzchni w małej łazience w czystości.

Na co zwrócić uwagę?

To, co jest najważniejsze to jakość wykonania całego systemu prysznicowego, który ma zostać schowany pod tynkiem. Powinien on być odporny na korozję oraz działania mechaniczne. Nie powinien również zbierać się na nim osad lub kamień. W przypadku zastosowania podtynkowego systemu prysznicowego, konieczne jest regularne dbanie o rury oraz cały system tak, aby nie doszło do uszkodzenia. Jeżeli zastosowane są płytki ceramiczne, w kabinie prysznicowej warto zadbać o to, aby była możliwość bezproblemowego wyjęcia tych, które znajdują się bezpośrednio nad systemem prysznicowym.

Projekty łazienek z podtynkowym systemem prysznicowym

Małe łazienki stanowią wyzwanie dla architektów. Wymagają od nich pewnego zaangażowania oraz odpowiedniej organizacji miejsca. Niewielkie dodatki, jak baterie termostatyczne mogą znacznie umilić czas korzystania z pokoju kąpielowego, nawet jeżeli jest on niewielkich wymiarów.

Zazwyczaj w małych łazienkach są stosowane udogodnienia, które nie są konieczne w tych znacznie większych. Są to omawiane podtynkowe systemy prysznicowe, które nie tylko umożliwiają oszczędność miejsca, ale również prezentują się znacznie lepiej niż klasyczne systemy, które wyglądają mało atrakcyjnie, nawet pomimo ich jakości.

Podtynkowy system prysznicowy jest coraz bardziej popularny we wszystkich typach łazienek. Pozwala zaoszczędzić miejsce oraz czas. Dodatkowo wygląda niezwykle atrakcyjnie, a wysokiej jakości sprzęt pozwala na korzystanie z niego przez długie lata.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment