Po co montować uchwyty prysznicowe?

Uchwyty prysznicowe to jedne z najdrobniejszych elementów z grupy akcesoriów służących do wyposażenia wnętrz łazienek. Mimo swoich rozmiarów odgrywa szczególną rolę podczas korzystania z prysznica. Warto poświęcić chwilę na wybór takiego uchwytu prysznicowego, który będziesz służył nam przez bardzo długi czas. Rynek armatury łazienkowej przepełniony jest przeróżnymi uchwytami prysznicowymi. Pytanie brzmi, jak w takim razie znaleźć taki za rozsądną cenę i solidnej jakości?

Uchwyty prysznicowe - niezbędny element każdego pomieszczenia kąpielowego

Czym tak konkretnie jest zaczep prysznicowy? To niewielki element wykonany z tworzywa sztucznego bądź mosiądzu, który montujemy do ściany kabiny prysznicowej lub nad wanną, służący do zawieszenia słuchawki prysznicowej. Dlaczego uchwyty punktowe do wieszania słuchawki prysznicowej są tak ważną częścią każdej kabiny prysznicowej? Z kilku kluczowych powodów:

  1. Komfort użytkowania - montując uchwyt w kabinie prysznicowej na odpowiedniej wysokości, gwarantujesz sobie wygodną kąpiel bez konieczności używania rąk do trzymania słuchawki. Dzięki temu biorąc prysznic, możesz skupić się na relaksie i odprężeniu.
  2. Jakość wykonania - produkty polskiej marki Mexen to pewna i solidna jakość surowców użytych do produkcji oraz precyzja wykonania, które dają wiele lat bezawaryjnej pracy. W przypadku uchwytów punktowych ma to kluczowe znaczenie, aby zaczep prysznicowy solidnie trzymał słuchawkę zawsze i niezmiennie we wskazanym miejscu. Szczególnie uchwyty z mosiądzu to gwarancja bezproblemowego użytkowania na wiele, wiele lat.
  3. Porządek - zaczep punktowy pomaga nam w utrzymaniu ładu dookoła wanny, gdyż po skończonym prysznicu możesz odłożyć słuchawkę na miejsce na ścianie. Unikasz wiszącej, zakręconej dookoła baterii wannowej i obijającej się o ścianki wanny słuchawki.
  4. Elastyczność - kompletując uchwyt z drążkiem, możesz dopasowywać wysokość zawieszenia słuchawki do potrzeb i wzrostu wszystkich użytkowników. W takiej sytuacji wszystkie osoby korzystające z kąpieli będą mogły się nią w pełni rozkoszować.

Uchwyty prysznicowe do łazienki - najważniejsze informacje

Wiadomo już, że uchwyty to niezbędne rozwiązanie w każdej łazience. Przyjrzyjmy się zatem kwestii ich montażu. Czy to w kabinie prysznicowej, czy to nad wanną zaczynamy od wyboru optymalnego miejsca na montaż naszego uchwytu. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnych preferencji osób, które będą zażywały kąpieli. Po ustaleniu odpowiedniej wysokości przytwierdzamy nasz uchwyt do ściany za pomocą solidnego, dołączonego w komplecie kołka rozporowego. Należy zrobić to bardzo dokładnie, w celu zagwarantowania sobie idealnych warunków użytkowania prysznica przez wiele lat. Spora część uchwytów umożliwia regulację nachylenia słuchawki prysznicowej, co jest dodatkowym plusem w przypadku korzystania przez klienta. Zatem przystępując do montażu:

  1. wybieramy wysokość montażu uchwytu,
  2. przytwierdzamy uchwyt za pomocą kołka rozporowego,
  3. regulujemy nachylenie uchwytu - w wybranych modelach.

W ofercie sklepu internetowego Mexen znajdziesz bogaty wybór różnych kształtów, wielkości oraz kolorów tego produktu. Nasze uchwyty są klasycznie zaokrąglone, nowocześnie kanciaste, każde do wyboru w jednym z sześciu dostępnych kolorów. Dzięki temu, jako producent, mamy pewność, że każdy klient znajdzie komplet produktów pasujących stylem do remontowanej przez niego łazienki.

Dodatkowo w naszym sklepie online znajdziesz inne niezbędne kategorie produktów kluczowych do wykończenia Twojej łazienki. Większość produktów mamy już w naszym magazynie, gdyż dzięki lokalnej produkcji w kraju nasz asortyment jest dość łatwo i szybko dostępny. Pamiętaj również, że przy każdym produkcie zasięgniesz informacji o jego dostępności i znajdziesz ważne dane techniczne niezbędne do przeprowadzenia prawidłowego montażu.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment