Jak zamontować uchwyty prysznicowe?

Remont łazienki to naprawdę poważne przedsięwzięcie pod względem logistycznym oraz finansowym. Najlepiej jest wszystko porządnie przemyśleć i zaplanować przed jego rozpoczęciem. Jeśli zależy Ci, aby zrobić to za rozsądne pieniądze, to mamy dla Ciebie wartą uwagi podpowiedź. Posiłkując się instrukcjami udostępnianymi przez producentów asortymentu łazienkowego, możesz we własnym zakresie zamontować część z akcesoriów wykończeniowych, nawet jeśli uważasz, że brakuje Ci do tego umiejętności.

Instrukcja standardowego montażu uchwytu prysznicowego

Uchwyt prysznicowy punktowy to niewielkie urządzenie do kabiny prysznicowej, dzięki temu jego montaż wykonamy też niewielkim nakładem czasu oraz pracy. W pierwszej kolejności musimy przygotować komplet niezbędnych części i narzędzi, z których będziemy korzystać. Istotny jest wybór optymalnej wysokości do zawieszenia naszej słuchawki prysznicowej dla wszystkich osób. Za pomocą ołówka zaznaczamy, najlepiej w miejscu łączenia płytek, gdzie potrzebujesz wywiercić dziury montażowe. Większość standardowych uchwytów montuje się do ściany na dwa kołki i dwie śrubki. Następnie musimy wstrzyknąć niewielką ilość silikonu do powstałych otworów i zainstalować w nim kołki. Teraz pozostaje nam jedynie solidne dokręcenie naszego uchwytu i zamontowanie pozostałego wyposażenia. Do skompletowania natrysku do naszej kabiny potrzebujemy baterii prysznicowej. Warto także rozważyć deszczownicę oraz dysze boczne, te akcesoria sprawią, że w naszej łazience stworzymy kącik godny ekskluzywnego salonu SPA.

Należy także wspomnieć również o specjalnych uchwytach do montażu podtynkowego, które instaluje się podobnie jak baterie podtynkowe. To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w ostatnim czasie. W celu zamontowania uchwytu takiego typu, element mosiężny należy wkręcić w wyjście wody w ścianie i zabezpieczyć na przykład teflonem, przed przeciekaniem. Na zainstalowany gwint nasuwamy element chromowany przez dociśnięcie do płytek.

Dlaczego dobra jakość elementów prysznicowych jest tak istotna?

Jeśli chcesz mieć nowoczesną kabinę prysznicową i aby Twój natrysk funkcjonował prawidłowo, bez usterek przez długi czas, to niesamowicie ważne jest wybranie do montażu tylko i wyłącznie najlepszej jakości produktów. W ofercie sklepu internetowego Mexen znajdziesz dostępne produkty wykonane z najlepszych surowców zgodnie z surowymi normami panującymi na rynku. W przypadku akcesoriów prysznicowych ma to szczególne znaczenie. Materiały, z których są wykonywane: mosiądz bądź nowoczesne tworzywa sztuczne muszą się świetnie sprawdzać w bardzo wymagających warunkach panujących w łazience. Nagłe zmiany temperatury, z zimnej na gorącą, para, woda, osady z kosmetyków, kamień, chemia gospodarcza - to naprawdę wyjątkowo wymagające warunki, a akcesoria prysznicowe Mexen są na to odporne. Bądź pewien, że już nigdy podczas relaksującej kąpieli pod natryskiem nie spotka Cię taka przykra sytuacja z baterią opadającą co chwilę w dół, bo kiepskiej jakości uchwyt pod wpływem gorącej temperatury rozszerzył się i nie jest w stanie jej utrzymać. Nasze produkty wystarczy poprawnie zamontować i można z nich korzystać bezawaryjnie długie lat. Zwróć także uwagę, że w przypadku polskiej marki Mexen oferowany asortyment poza świetną jakością posiada także bardzo atrakcyjną i zarazem konkurencyjną cenę. Z naszym asortymentem skompletujesz w całości niezbędne wyposażenie do kabiny prysznica i do wanny. Już dziś kliknij po idealnie skrojoną ofertę, skorzystaj z naszych usług i zobacz, co jeszcze możemy Ci zaproponować.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment