Montaż baterii prysznicowej z termostatem

Baterie termostatyczne potrafią niesamowicie usprawnić poranny prysznic oraz sprawić, by ta czynność stała się bardziej komfortowa. Zazwyczaj przy kupnie baterii termostatycznych kierujemy się ich wyglądem oraz ceną. Oczywiście, każda osoba mająca pragnąca kupić baterię termostatyczną powinna pomyśleć również o technikaliach, by bateria termostatyczna była jak najbardziej użyteczna oraz jak najtrwalsza. Na jej sprawność będzie mieć wpływ jakość samego urządzenia, ale również prawidłowy jej montaż. Zobacz jak zrobić to prawidłowo.

Bateria termostatyczna na miarę potrzeb

Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale najczęściej w łazience potrzebuje się kilku baterii. Przynajmniej dwóch, a jeśli łazienka jest nieco bardziej rozbudowana – wówczas najczęściej potrzebne będą co najmniej trzy baterie termostatyczne obsługujące wannę, natrysk, bidet oraz dwie umywalki. W sklepach remontowych, a także meblowych, znajdują się setki, jak nie tysiące baterii termostatycznych o różnorodnych rozmiarach, stylizacjach, a także cenach. Można swobodnie przebierać wśród tych urządzeń tak, aby znaleźć te, które najbardziej będzie wpasowywać się w aranżację tego pomieszczenia w domu, a jednocześnie będzie charakteryzować się najlepszymi parametrami. Na szczególną uwagę zasługują jednak baterie termostatyczne prysznicowe. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na jakość korków do regulacji, a także na to, czy uchwyt w baterii termostatycznej jest poręczny i wygodny w obsłudze.

Zaraz po zakończeniu głównych czynności związanych z remontem wszelkich prac związany z odświeżaniem ściany oraz podłogi, należy dokładnie przepłukać rury. Jest to czynność niezwykle istotna, chociaż często właściciele domów lub mieszkań o tym fakcie zapominają. Skupiają się w większej mierze na montażu nowej baterii termostatycznej, zapominając o tym, że w rurach wciąż mogą znajdować się zanieczyszczenia, które mogą mieć opłakany wpływ na jakość działania prysznica. Przed samym montażem baterii prysznicowej z termostatem upewnij się, że rura z wodą ciepłą znajduje się po lewej stronie, natomiast ta z zimną – po prawej.

Jeśli natomiast okaże się, że przyłącza będą znajdować się w pozycji odwrotnej, wtedy wymagane będą bardziej skomplikowane czynności. W takim wypadku najlepiej wezwij specjalistę. Kolejną czynnością jest ułożenie części urządzenia oraz potrzebnych narzędzi w ścisłej okolicy miejsca, w którym będzie miał miejsce montaż. To ważne, ponieważ nie chcesz podczas pracy co chwilę szukać jakiegoś elementu w różnych skrzyniach lub w innych pomieszczeniach. Jeśli będziesz mieć wszystko pod ręką, praca będzie przebiegać znacznie płynniej.

Czarna bateria prysznicowa z termostatem – montaż

  • Przed samym montażem warto sprawdzić także, gdzie znajduje się odpływ do kanalizacji. Jeśli wszystko zostało wykonane prawidłowo, powinien znajdować się pod podejściem wodnym.
  • W szczególnych przypadkach, kiedy ciepła woda będzie podgrzewana za pomocą gazowego piecyka, mogą występować komplikacje związane z zapalaniem oraz podtrzymaniem płomienia.
  • Warto mieć na uwadze fakt, że następuje to, gdy natężenie wody spadnie poniżej minimalnej wartości, jaką wyznaczył producent. Wówczas może się okazać, że bateria termostatyczna nie będzie w stanie zagwarantować odpowiedniej temperatury wody. Nie będzie to jednak wina tego urządzenia a piecyka gazowego.
  • Aby uniknąć takich przykrych niespodzianek, warto montaż baterii termostatycznej prysznicowej zlecić specjaliście, który będzie również znał się na sposobie funkcjonowania ogrzewania gazowego.

A ile to wszystko potrwa?

Oczywiście, jest to sprawa indywidualna i to, jak długo zajmie montaż baterii termostatycznej, zależeć będzie od specyfiki pomieszczenia, wielkości łazienki, sposobu montażu prysznica, rur oraz wykończenia. Wszelkie nieszablonowe rozwiązania, choć efektowne, mogą doprowadzić do nieprzewidzianych komplikacji. Na czas wykonywania tej czynności będzie miało wpływ również doświadczenie w takich pracach. Jeśli domownik pragnący zamontować baterię termostatyczną będzie robić to po raz pierwszy w życiu i pierwszy raz będzie miał styczność w ogóle z takimi pracami, z pewnością długość czynności może znacznie się wydłużyć, nawet trzykrotnie! Standardowo zakłada się jednak, że czynność montażu baterii termostatycznej do regulacji temperatury ciepłej i zimnej wody może zająć około 40-50 minut. Do montażu baterii termostatycznej niezbędne będą: zestaw kluczy płaskich, a także klucz francuski.

Czarna bateria termostatyczna prysznicowa będzie kosztować nieco więcej niż inne, klasyczna bateria prysznicowa bez możliwości regulacji temperatury. Jednak warto pamiętać o tym, że jest to inwestycja długoterminowa, która z pewnością zwróci się przez lata. W jaki sposób? Przede wszystkim to gwarancja mniejszego poboru wody oraz energii, to nawet 60% oszczędności! Co więcej, prysznic będzie trwać krócej, ponieważ podczas korzystanie z baterii z termostatem – regulacja temperatury wody staje się banalnie prosta. Co prawda, wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania, ponieważ to jest to opcja zdecydowanie droższa od alternatywy, jednak należy sobie odpowiedzieć na pytanie: czy brak czekania, poparzeń, a także ryzyka, że dopływ wody chłodnej nagle zostanie odcięty, są warte takiej ceny.

Bateria termostatyczna - warto?

Bateria termostatyczna to same plusy! Dobre zamontowana zapewnia bezpieczeństwo i komfort użytkowania, łatwą regulację temperatury zimnej wody i ciepłej wody, i tak po prostu, niesłychaną wygodę. Decydując się na baterię termostatyczną decydujemy się na stworzenie niezwykle funkcjonalnej łazienki, wybierzmy zatem baterię termostatyczną wysokiej jakości oraz dodatki łazienkowe, które będą z nią dobrze współgrały. I w tym przypadku najlepiej wybrać sprzęt od jednego producenta, by uniknąć problemów z ewentualną kompatybilnością poszczególnych elementów.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment