Jak czyścić ściankę prysznicową?

Czyszczenie kabiny prysznicowej niejednej osobie przysparza nie lada problemów. Osad i zacieki z kamienia to istny koszmar czasami trudny do usunięcia nawet przy użyciu uniwersalnych środków chemicznych. Dlatego jako polski producent armatury łazienkowej, firma Mexen, stworzyliśmy artykuł z poradami jak utrzymać w czystości ściankę prysznicową. Przeczytaj jakie domowe sposoby pomogą Ci uzyskać zachwycające wnętrze kabin prysznicowych niezależnie od ich wielkości oraz kształtu.

Czyszczenie kabiny prysznicowej — dostępne sposoby

Kabiny prysznicowe ze względu na swoje przeznaczenie stale są narażone na działanie wody. Zazwyczaj wykonane są ze szkła, na której powierzchni pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia. Dlatego też powstaje osad z mydła, a w miejscach, gdzie znajdują się uszczelki oraz prowadnice bardzo często występuje pleśń. Z tego powodu pojawia się pytanie, czym czyścić kabinę prysznicową, tak aby efekt był w 100% zadowalający? Z tego powodu przeczytaj nasze rady, co zrobić, żeby cieszyć się schludnie wyglądającą łazienką każdego dnia.

Najłatwiejszy domowy sposób na czyszczenie kabiny prysznicowej?

Dobrym rozwiązaniem na lśniące szyby jest po każdej kąpieli spłukać wodą całą kabinę prysznicową, a następnie mokrą powierzchnię wytrzeć do sucha. Jest to prosty i zupełnie nie inwazyjny sposób, lecz niestety bywa on czasochłonny. Wiedz, że kabina ze szkła jest narażona na stały kontakt z wodą, tym samym pojawia się na niej sporo kamienia oraz pleśni. Dlatego w przypadku tej metody, należy pamiętać, aby regularnie czyścić ścianki oraz drzwi prysznica.

Zobacz, jak możesz czyścić kabinę prysznicową małym kosztem

Pielęgnując swoją łazienkę trzeba pamiętać, że niektóre powszechnie dostępne detergenty mogą źle działać na powierzchnię szkła z powłoką. Jest to wynik działania substancji wchodzących w skład środków czystości, które negatywnie wpływają na fakturę kabiny prysznicowej. Na szczęście obecnie z pomocą przychodzą domowe produkty, dostępne w każdej kuchni. Jedynie w ich przypadku należy pamiętać o właściwych proporcjach. Z tego powodu najczęściej używanymi artykułami kuchennymi są: woda utleniona, ocet oraz soda oczyszczona.

Dlatego, jeżeli chcesz pozbyć się osadu w sposób naturalny, zastosuj np. ocet spirytusowy. Wystarczy, że przygotujesz preparat z octu i wody w proporcji 1:1. Choć trudno w to uwierzyć, to taki środek doskonale czyści szkło z wszelkich zabrudzeń, nawet tych powstałych w wyniku stosowania mydła. Jest to bardzo przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które w szybki sposób pomoże Ci doprowadzić kabinę prysznicową do ładu. Pamiętaj w momencie pojawienia się trudnego do usunięcia osadu, lekko podgrzej ocet. Dzięki temu w kilka minut otrzymasz czyste szyby w Twojej strefie kąpielowej.

Czyszczenie kabiny prysznicowej — dodatkowe rady

Gdy zauważysz, że w Twoim prysznicu pojawiła się pleśń, zwłaszcza na powierzchni uszczelek lub prowadnic, zastosuj wodę utlenioną i sodę oczyszczoną. W pierwszej kolejności posyp zanieczyszczone miejsca sodą, a po kilku minutach użyj do szorowania szczoteczki do zębów. W ten sposób szybko rozprowadzisz preparat po pleśni. Gdy usuniesz już grzyba, polej oczyszczane miejsca wodą utlenioną, której zadaniem jest pozbycie się ewentualnych jego pozostałości np. zarodników. Pamiętaj, nie spłukuj tego środka!

Czym czyścić kabinę prysznicową? - kilka prostych zasad

Istotnym działaniem w momencie czyszczenia kabiny prysznicowej jest regularna dbałość o jej poszczególne elementy, zwłaszcza szyby. Postaraj się do czyszczenia tych powierzchni z kamienia oraz osadu z mydła, wykorzystywać same naturalne i bezpieczne preparaty. Wiedz, że większość z nich masz w swoim domu. Oczywiście dobrym pomysłem jak każdorazowo, po kąpieli, wycierać do sucha całą kabinę prysznicową. Wykorzystując tych kilka wskazówek, możesz w łatwy sposób zachować porządek w swojej łazience. Nie wahaj się i zastosuj naturalne produkty do czyszczenia już dziś!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment