Jak ustawić wannę wolnostojącą?

Wanna wolnostojąca - kojarzy nam się z luksusem, drogimi hotelami i pięknymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Jednak jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem także do domu! Wcale się temu nie dziwimy: wanny wolnostojące są niezwykle urokliwe, dodają łazience ciekawego i nowoczesnego charakteru, a mnogość modeli daje ogromne możliwości aranżacji wnętrza! Wiele osób zastanawia się, jak wybrać i odpowiednio ustawić wolnostojącą wannę w swojej łazience - aby dobrze się do tego przygotować, trzeba pamiętać o kilku ważnych punktach! Dzisiaj podpowiadamy, jak zaplanować ustawienie wanny wolnostojącej.

Wolnostojąca wanna: luksus w każdej łazience

Powszechnie powielanym stereotypem jest fakt, że wanny wolnostojące są zdecydowanie droższe od tych klasycznych i mogą sobie na nie pozwolić wyłączenie osoby majętne - ten rodzaj wanny to synonim luksusu. Rzeczywiście, taki model nadaje każdemu wnętrzu eleganckiego i wyjątkowego charakteru, jednak my udowadniamy, że na wannę wolnostojącą może sobie pozwolić każdy!

Wanna wolnostojąca to ozdoba każdej łazienki i jest niezwykle charakterystycznym elementem jej wyposażenia. Dzięki niej możemy sprawić, że nawet dość klasyczne wnętrze stanie się idealnym miejscem relaksu i domowym SPA! Z pewnością wiele osób kojarzy takie rozwiązania z drogich hoteli lub filmów - kto z nas nie chciałby odpoczywać w takich okolicznościach? Wanny wolnostojące to doskonałe rozwiązanie nawet do małych łazienek - dostępny jest ogromny wybór rozmiarów, dlatego jeśli zastanawiasz się nad wanną wolnostojącą, ale nie jesteś pewny, czy nada się do Twojej łazienki: jesteśmy przekonani, że znajdziesz coś dla siebie!

Wanna wolnostojąca: wygoda dla każdego!

Wybór wanien wolnostojących to nie tylko chęć stworzenia kącika relaksu w zaciszu własnego domu - to także ogromna wygoda! Modele te umożliwiają dostęp z każdej strony, dzięki czemu nie czujemy się "ograniczeni" bliskością ścian. Wymiary wanien wynoszą od 150 do 180 cm długości oraz od 75 do 90 cm szerokości: dlatego jak najbardziej sprawdzą się także w łazience o mniejszej powierzchni. Mimo takich rozmiarów branie kąpieli nadal jest niezwykle wygodne i przyjemne: tym bardziej, że wanny wolnostojące wykonane są z akrylu. Materiał ten jest ciepły w dotyku i sprawia, że woda nie stygnie tak szybko, jak w klasycznych wannach.

Co więcej, wanny te dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu bez problemu wybierzesz odpowiedni model do swojej łazienki, bez względu na jej wielkość. Dostępne są takie w stylu retro, na nóżkach - kojarzą się one z klasykami filmowymi, gdzie bohaterka raczy się szampanem i truskawkami. Do bardziej nowoczesnych łazienek można wybrać wannę owalną lub prostokątną. W mniejszych łazienkach sprawdzą się wanny, które montuje się przy ścianie.

Gdzie ustawić wannę wolnostojącą

Ustawienie takiej wanny zależy przede wszystkim od powierzchni, jaką dysponujemy - w mniejszej łazience niestety nie mamy zbytniej możliwości ustawienia jej na środku pomieszczenia. Inaczej sprawa ma się w wypadku dużych łazienek: wanna wolnostojąca bez problemu może znajdować się dalej od ściany, dzięki czemu stanie się głównym elementem tego miejsca. Co więcej, takie ustawienie pozwala na łatwe czyszczenie podłogi wokół niej i odkurzanie czy mycie podłogi nie stanowią najmniejszego problemu.

Zanim wybierzesz wannę wolnostojącą, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu do jej montażu - w jej wypadku konieczne jest umieszczenie odpływu kanalizacyjnego i rur w podłodze, nie w ścianie, jak ma to miejsce w przypadku wanien tradycyjnych. Montaż wanny wolnostojącej wymaga również zwrócenia uwagi na umiejscowienie odpływu: powinien się on znajdować jak najbliżej kanalizacji. Ważną kwestią jest także bateria: nie ma tu potrzeby wyboru klasycznej baterii montowanej w ścianie - możesz wybrać nowoczesne baterie wolnostojące! Dzięki temu możesz zaaranżować swoją strefę SPA jak tylko to sobie wymarzysz: w takiej wannie zrelaksujesz się jak nigdzie indziej!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment