Korek do umywalki z przelewem czy bez?

Być może to banał, ale korzystanie z umywalki w sposób komfortowy jest możliwe, gdy wyposażysz ją w odpowiedni korek umywalkowy! W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu, czym jest korek klik klak oraz jaki model korka będzie pasował najlepiej do nowoczesnej umywalki z przelewem.

Umywalki z przelewem, czyli jakie?

Wybierając nową umywalkę do swojej łazienki, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej rozmiar i walory estetyczne, ale także na to, czy została ona wyposażona w tzw. otwór przelewowy.

Przelew, czyli specjalny otwór, stanowi zabezpieczenie przed przelaniem się wody poza krawędź umywalki, a co za tym idzie przed zalaniem podłogi w łazience. Jest to szczególnie przydatne, gdy przez nieuwagę nie zakręcisz kranu lub gdy odpływ jest niedrożny.

Przepływ jest podłączony za pomocą rurki do odpływu wody. Odprowadzenie nadmiaru wody przy pomocy otworu przelewowego odbywa się automatycznie, nie wymaga to żadnej ingerencji z Twojej strony. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawdza się podczas wielu nieprzewidzianych sytuacji.

Korek klik klak – wygodne rozwiązanie do Twojej łazienki

Korek do umywalki jest elementem, który ułatwia korzystanie z łazienki. Najczęściej jest on dostarczany w komplecie z syfonem, czasami jednak trzeba dokupić go osobno. Najwygodniejszym, a do tego cieszącym się coraz większą popularnością rozwiązaniem, jest korek klik klak, dzięki któremu możliwe jest błyskawiczne opróżnianie umywalki.

Średnica gwintu korków klik klak wynosi standardowo 40 mm, dzięki czemu pasują one do większości syfonów umywalkowych dostępnych na polskim rynku armatury łazienkowej. Najczęściej są to korki okrągłe, ale zdarzają się także modele kwadratowe lub prostokątne. Główki korka mogą różnić się wielkością, ale jest to kwestia bardziej estetyczna niż funkcjonalna.

Jak działa korek klik klak?

Codzienne użytkowanie korka klik klak jest banalnie proste. Po jego zamocowaniu w odpływie umywalki wystarczy lekko nacisnąć główkę korka, kierując ją ku dołowi. Korek

wsunie się, blokując w ten sposób odpływ wody. Aby go zwolnić, wystarczy ponownie nacisnąć “grzybek”, który uniesie się do góry - woda wówczas będzie mogła swobodnie spłynąć do syfonu.

Nazwa korka klik klak wzięła się od dźwięku, jaki wydaje podczas jego wciskania. Cały mechanizm jest nie tylko prosty w obsłudze, ale także łatwy do wyczyszczenia. Wystarczy wyjąć go z odpływu i dokładnie opłukać usuwając przy tym ewentualne zabrudzenia.

Korek klik klak z przelewem

Przy wyborze korka do umywalki możesz spotkać modele z przelewem lub bez. Korki z przelewem posiadają dodatkowe otwory, umożliwiające odprowadzenie nadmiaru wody, nawet wtedy, gdy korek jest zamknięty.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje szansa, że ktoś z użytkowników łazienki (np. dzieci) zapomni zakręcić kran przy wciśniętym w odpływ korku. W przypadku umywalki bez przelewu może to się zakończyć zalaniem łazienki.

Jak dobrać korek klik klak do umywalki?

Korki klik klak cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ są wygodniejsze w użytkowaniu w porównaniu z klasycznymi gumowymi krążkami. W zależności od tego, czy w łazience została zamontowana umywalka z przelewem, czy bez przelewu, można dobrać do niej odpowiedni korek. Informacja, do jakiego typu umywalki jest on przeznaczony, znajduje się na opakowaniu.

Przy wyborze korka klik klak do umywalki warto zwrócić uwagę także na jego walory estetyczne. Odpowiednio dobrany korek może stanowić dodatkowy element dekoracyjny łazienki. Współczesny rynek akcesoriów łazienkowych daje nam spore możliwość - nawet w przypadku tak prozaicznych elementów.

W Mexen możesz znaleźć korki umywalkowe w dwunastu odcieniach do wyboru. W łazience w stylu glamour możesz pozwolić sobie na egzemplarz w kolorze złotym. We wnętrzu o charakterze minimalistycznym sprawdzi się doskonale korek w odcieniu antycznej czerni. To od Ciebie zależy, na który z nich postawisz.

Korek klik klak do umywalki z przelewem – podsumowanie

Instalując w swojej łazience nową umywalkę, musisz zdecydować - czy będzie to model wyposażony w dodatkowe otwory np. na montaż baterii stojącej i otwór przelewowy. Poza tym musisz dopasować do niej odpowiedni korek, który ułatwi korzystanie z umywalki.

Po co korek, skoro służy ona głównie do zatkania odpływu? Umywalkę można wykorzystać na różne sposoby. Wyposażona w “grzybek” z powodzeniem zastąpi na przykład miskę do namaczania prania, a nawet do zrobienia szybkiej przepierki. W takiej sytuacji korek klik klak jest wręcz niezastąpiony - dzięki niemu możesz wygodnie zablokować odpływ wody i napełnić misę umywalki.

Niewątpliwą zaletą prezentowanych w tym wpisie korków jest też to, że modele typu klik klak są montowane w odpływie umywalki bez konieczności ich każdorazowego wyjmowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zapomnieć o gumowych krążkach, które ulegają gniciu i wyglądają mało estetycznie.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment