Baterie prysznicowe w modnych łazienkach

Każdy, kto miał do czynienia z aranżacją łazienki, czy to podczas jej remontu, czy też projektując to pomieszczenie od podstaw wie, że diabeł tkwi w szczegółach. Stąd też niebagatelne znaczenie mają detale, które w umiejętny sposób dobrane potrafią podkreślić i wydobyć piękno naszego domowego SPA. Jednym z ważniejszych elementów jego wnętrza jest armatura. Zaliczamy do niej między innymi baterie łazienkowe, wśród których wyróżnić możemy: baterie umywalkowe, bidetowe, baterie wannowe i prysznicowe. To właśnie na tych ostatnich postaramy się skupić najbardziej, pamiętając, że łatwa bateria to fundament ładnej łazienki!

Baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Dobór odpowiedniej armatury łazienkowej, w tym i baterii prysznicowych jest niejednokrotnie przysłowiową kropką nad i podczas aranżacji wnętrza. Stąd też warto wiedzieć, czym kierować się przy ich wyborze. Poniżej kilka informacji, które możesz wziąć pod uwagę podczas zakupu wyposażenia dla swojej łazienki. Możesz je wykorzystać nie tylko w przypadku, kiedy chodzi nie tylko o baterie prysznicowe, ale również o baterie umywalkowe i baterie wannowe:

  • Jakość – najlepsze baterie łazienkowe (w tym i baterie umywalkowe oraz np. wannowe) są wykonane z mosiądzu. Jest to tworzywo, które możemy z łatwością obrobić, ale nie wpływa to jednocześnie ujemnie na jego wytrzymałość. A jak wiadomo bateria to produkt, który ma nam służyć latami. Zdarzyć się jednak może, że niektóre jego elementy będą wykonane z innych materiałów i jest to również jak najbardziej w porządku.
  • Głowica mieszakowa –jej zadaniem jest dzielenie i mieszanie wody ciepłej z zimną. Reguluje ona strumień wody, a ponadto odpowiada za szczelność naszej armatury. Jedną z częściej polecanych, głównie ze względu na trwałość, jest głowica ceramiczna.
  • Perlator – nie jest to obowiązkowy element, ale jeśli zwracasz uwagę na oszczędność wody, zatroszcz się także o to, aby bateria była w niego wyposażona.
  • Gwarancja – tu nie ma co dyskutować – im dłuższa gwarancja, tym lepiej. Gwarancja udzielana na tego typu sprzęt wynosi średnio od 2 do 10 lat. Zdarzają się jednak i dłuższe okresy gwarancyjne.
  • Design–znaczenie może mieć tu kształt baterii, jej charakter oraz oczywiście styl, w jakim zaaranżowałeś łazienkę. Najlepiej, aby kupować baterie z tej samej kolekcji lub serii i tego samego koloru.

Baterie łazienkowe – rodzaje

Rynek armatury łazienkowej oferuje szeroki wybór baterii. Ze względu na sposób montażu można wyróżnić jej dwa rodzaje:

  • natynkowe baterie prysznicowe – pełen zestaw tej baterii jest złożony z mieszalnika, węża ze słuchawką i rury wychodzącej do deszczownicy. W przypadku gdy rezygnujemy z deszczownicy, warto zadbać o dodatkowy drążek, na którym będziesz mógł wieszać słuchawkę prysznicową. Będzie on wówczas ułatwiał dostosowanie się kąta padania wody na ciało podczas prysznicu. Przy braku bowiem deszczownicy to słuchawka przejmuje jej rolę, stąd warto zadbać o własny komfort podczas kąpieli,
  • podtynkowe baterie prysznicowe – są obecnie częściej wybierane, głównie ze względów estetycznych. Tego rodzaju bateria jest po prostu mniej widoczna i prościej zadbać o jej czystość podczas stosowania różnego rodzaju środków do kąpieli. Choć u niektórych osób budzi ona wątpliwości ze względu na ukrycie mieszalnika w ścianie, niezwykle rzadko zdarza się, aby dochodziło do jej awarii. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę również na jakość montowanego sprzętu.

Jeśli lubisz dłużej relaksować się w łazience, możesz pomyśleć o zakupieniu biczy wodnych lub hydromasażu. Jeśli jednak nie mieszkasz sam, nie zapomnij, że i pozostali domownicy czekają na swój prysznic.

Baterie łazienkowe – Jakie trendy obowiązują w roku 2021?

Tu dochodzimy do celu naszych rozważań – co jest teraz modne w łazience? Podobnie jak i w pozostałych pomieszczeniach naszego domu, tak i w łazience powinieneś zatroszczyć się o harmonię stylu całego wnętrza. Współcześnie baterie odgrywają nie tylko funkcjonalną rolę, ale i mają na celu stanowić dekorację pomieszczenia. W obecnym roku spośród wielu modeli prym wiodą baterie podtynkowe. Ten typ montażu pozwala na łatwiejsze utrzymanie łazienki w czystości, a tego typu baterie łazienkowe doskonale się prezentują i stosunkowo łatwo utrzymać je w czystości!

W kolorystyce natomiast dominuje czerń i złoto o satynowym bądź matowym wykończeniu oraz bardziej tradycyjny chrom. Hitem tego roku jest łazienka czarno – biała, w której doskonale wygląda nowoczesna, czarna armatura, bądź też biała w zależności od aranżacji. Czarne baterie łazienkowe doskonale nadają się również do wnętrz o charakterze industrialnym, gdzie docenia się prostotę i minimalizm. Z kolei dla łazienek w stylu art déco lub retro można zaproponować baterię w odcieniu złota o cylindrycznych kształtach, które jeszcze bardziej podkreślą charakter łazienki. Jak widać, baterie prysznicowe dają nam wiele możliwości wykończenia wnętrza, tak aby mogło ono stać się dla nas nie tylko oazą spokoju i miejscem relaksu, ale też cieszyło oko.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment