Dlaczego warto wybrać wannę wolnostojącą?

Wanny wolnostojące to coraz częściej spotykane w naszych domach rozwiązanie: jest synonimem luksusu, dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru i stwarza kącik SPA w domowym zaciszu. Ich montaż (szczególnie w przypadku funkcjonujących już łazienek) wymaga odrobinę więcej pracy niż w przypadku tradycyjnej wanny, jednak zdecydowanie warto wybrać to rozwiązanie! Co więcej, oferta dostępnych na rynku wanien wolnostojących nieustannie się rozszerza, dzięki temu ten element nie jest już zarezerwowany jedynie dla posiadaczy dużych łazienek. Dzisiaj przedstawiamy zalety wanny wolnostojącej!

Wanna wolnostojąca - luksus na wyciągniecie ręki

Jak już wspomnieliśmy, ten rodzaj wanny kojarzy się z luksusem - jeszcze kilka lat temu ich widok w domach był rzadkością i zdecydowanie częściej spotykaliśmy je w hotelach. Obecnie coraz więcej osób wybiera to rozwiązanie - jaki jest tego powód? Wanna wolnostojąca ma naprawdę dużo zalet:

  • daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacji łazienki
  • możemy bez problemu dopasować ją do stylu naszego pomieszczenia
  • dodaje wyjątkowego charakteru każdej łazience
  • sama w sobie jest częścią wystroju wnętrza
  • pozwala na duży komfort kąpieli i wygodę użytkowania
  • możemy umieścić ją praktycznie w dowolnym miejscu

Jeszcze kilka lat temu wanna wolnostojąca była rozwiązaniem, na które mogły zdecydować się jedynie osoby posiadające dużą łazienkę - wanna taka wymagała sporo miejsca. Obecnie mnogość modeli pozwala na montaż takiej wanny nawet na mniejszej przestrzeni.

Wanny wolnostojące - duże możliwości aranżacji

Jeśli chcesz wybrać rozwiązanie, jakim jest wanna wolnostojąca, masz praktycznie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o aranżację i wystrój łazienki! Na rynku dostępne są wanny owalne, prostokątne, te bardziej nowoczesne, jak i w stylu retro, na ozdobnych nóżkach: możesz bez najmniejszego problemu wybrać wannę, która będzie ozdobą w pomieszczeniu i doda mu elegancji.

W mniejszych łazienkach sprawdzą się wanny wolnostojące, które montuje się przy ścianie - w większych pomieszczeniach zaś sprawdzą się modele, które ustawia się na środku łazienki. W wypadku wanien wolnostojących koniecznie trzeba zwrócić uwagę na instalację - dopływ zimnej i ciepłej wody, a także odpływ, muszą być umieszczone w podłodze (standardowo elementy te znajdują się w ścianie). Projektując łazienkę z wanną wolnostojącą odpowiednia instalacja to najważniejszy element, o którym nie można zapomnieć.

Zalety i wady wanny wolnostojącej

Przedstawiliśmy już większość zalet - łazienka z wanną wolnostojącą prezentuje się bardziej elegancko i bogato, element ten pozwala na przeróżne aranżacje tego pomieszczenia i z pewnością pozwoli ci na pełny relaks w domowym zaciszu. Dodatkową zaletą jest fakt, że większość wanien wykonanych jest z akrylu - materiał ten jest ciepły w dotyku i sprawia, że kąpiel w takiej wannie może trwać dłużej - woda stygnie o wiele wolniej.

Jednymi z niewielu wad tego rozwiązania jest wspomniany już wyżej fakt konieczności zadbania o odpowiednią instalację wodną - może być to problematyczne w przypadku funkcjonującej już łazienki, wymagany jest bowiem gruntowny remont. Co więcej, taka wanna nie posiada - w przeciwieństwie do tradycyjnej - miejsca do ustawienia kosmetyków i akcesoriów kąpielowych. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na montaż wanny pośrodku łazienki, musimy pamiętać o doborze odpowiedniej baterii.

Wanna wolnostojąca ma jednak zdecydowanie więcej zalet niż wad - nic więc dziwnego, że decyduje się na nią coraz więcej osób! Kto z nas nie lubi odpocząć w ciepłej kąpieli po długim i ciężkim dniu? Reasumując, jeśli w danej łazience można zamontować wannę tego typu, jeśli pozwala na to jej metraż i układ oraz aranżacja wnętrza - warto się na to zdecydować, by podarować sobie odrobinę luksusu!

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment