Jak podłączyć wannę wolnostojącą?

Wanna wolnostojąca to element łazienki, który bez wątpienia nadaje jej wyjątkowego charakteru - to właśnie dlatego decyduje się na nią coraz więcej osób. Oferta dostępnych obecnie na rynku wanien wolnostojących pozwala na dopasowanie ich niemal do każdej łazienki, nawet tej mniejszej! Podczas wyboru wanny musimy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jej design, wielkość i możliwości ustawienia - niezmiernie ważny jest także aspekt tego, czy bez problemu ją zamotujemy! Dzisiaj podpowiadamy, jak zamontować wannę wolnostojącą, aby cała instalacja służyła nam długie lata.

Wanna wolnostojąca: przygotowania do montażu

Wanny wolnostojące zachwycają swoim wyglądem i każdej łazience dodają wyjątkowego charakteru - jednak przed ich montażem należy pamiętać o kilku niezmiernie ważnych aspektach. Jak przygotować pomieszczenie do podłączenia takiej wanny? Przede wszystkim, musimy precyzyjnie doprowadzić instalację, najlepiej jeszcze w fazie projektowania łazienki. Pamiętajmy o szczególnym zwróceniu uwagi na to, aby podłoga była równa - jest to niezbędne, aby odpowiednio wypoziomować wannę.

Przy okazji projektowania warto zwrócić uwagę także na to, gdzie chcemy ją ustawić: jeśli wybierzemy miejsce na środku łazienki, musimy dobrać do niej baterię wolnostojącą. Dodatkowo, jeśli decydujesz się na instalację wanny wolnostojącej w funkcjonującej już łazience, niezbędny będzie spory remont - kluczową kwestią będzie tutaj rozplanowanie właśnie instalacji wodnej: dopływ zimnej i ciepłej wody standardowo umieszczony jest w ścianie, w tym wypadku musimy przenieść te elementy w posadzkę. Podobnie rzecz ma się z odpływem wody, który również musi znajdować się bliżej środka pomieszczenia.

Jak zamontować wannę

Do każdej zakupionej wanny producent dołącza szczegółową instrukcję, która wyjaśnia, jak odpowiednio zamontować ten element łazienki. Warto pamiętać, że inaczej podłączymy wannę nowoczesną, bez nóżek (stojącą bezpośrednio na podłodze), a inaczej tę w wydaniu retro, która ma nóżki. Rzecz jasna, każda wanna będzie posiadać dedykowaną instrukcję, jednak przedstawimy tutaj ogólne zalecenia.

Montaż wanny typu retro

W przypadku wanien z ozdobnymi nóżkami pierwszym krokiem (być może nie tak oczywistym) jest sprawdzenie, czy to właśnie na nich będzie stać wanna, czy na wbudowanych w nóżki stopkach-wspornikach. Sam element dekoracyjny może nie utrzymać odpowiednio ciężaru wanny, co będzie skutkować porysowaniem powierzchni posadzki. Działamy tutaj na podstawie dostarczonej instrukcji, upewniając się, że nóżki (i ewentualnie stopki) są równo umieszczone. Po odwróceniu wanny nie możemy zapomnieć o sprawdzeniu szczelności elementu, jakim jest odpływ.

Montaż wanny bez nóżek

Te wanny uznawane są za bardziej nowoczesne i sprawdzą się w industrialnych łazienkach. Ich montaż jest nieco prostszy: jednak wspólnym elementem jest konieczne idealne wypoziomowanie: to najważniejszy element przy montażu wanien wolnostojących. Po wykonaniu tej czynności możemy przejść do mocowania wanny do podłoża- robi się to za pomocą silikonu. Rzecz jasna, ostatnią czynnością jest sprawdzenie szczelności odpływu.

Wanna wolnostojąca: ozdoba każdej łazienki

W wannach wolnostojących wiele osób uwielbia fakt, że same w sobie są świetną ozdobą pomieszczenia: niezależnie od tego, czy umieszczone są pośrodku łazienek, czy wybierzemy takie montowane do ściany. Decydując się na taką wannę nie wolno zapomnieć o doborze odpowiednich elementów, takich jak bateria czy dodatkowe półki na kosmetyki i przybory do kąpieli - warto, aby wszystko ze sobą współgrało, tworząc idealną strefę relaksu w domowym zaciszu. W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór wanien i wszystkich niezbędnych elementów.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment