Jak dobrać baterię wannowo-prysznicową?

Bateria wannowa to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Jest to nie tylko akcesorium wykorzystywane podczas kąpieli, ale również ozdoba pokoju kąpielowego. Z tego względu baterie wannowe, jakie są obecnie dostępne na rynku są w niezwykle atrakcyjnych kształtach, kolorach oraz posiadają wiele dodatkowych funkcji. Odpowiedni dobór baterii wannowo - prysznicowej do wystroju łazienki to klucz do sukcesu, jakim jest oryginalny wygląd pomieszczenia.

Bateria wannowo-prysznicowa w stylu retro

Zdarza się, że łazienka, podobnie jak całe mieszkanie, urządzona jest w retro stylu. Charakteryzuje się on drewnianymi meblami, jasnymi wykończeniami oraz licznymi ozdobami, typowymi dla mieszkań urządzanych w dawnych latach. W takim wypadku warto również zadbać o to, aby bateria wannowa była dopasowana pod względem stylu do reszty mieszkania. Baterie wannowe stojące są szczególnie lubiane przez wielbicieli starszych wzorów. Stwarzają one specjalny klimat, który przywodzi na myśl dawne kąpiele. Stelaż jest stawiany niedaleko krawędzi wanny wolnostojącej w taki sposób, aby bateria wannowa znajdowała się nieco powyżej jej wysokości. Dodatkowe elementy, jak na przykład rurki, na których umieszczona jest bateria prysznicowa, są wykonane z taką starannością, aby całość sprawiała wrażenie spójnie wykończonego.

Styl retro nie oznacza jednak, że wykorzystywane rozwiązania w łazience muszą być staromodne lub niewygodne. Bateria wannowa termostatyczna jest doskonałym rozwiązaniem. Natomiast bateria wannowa stojąca, wyposażona dodatkowo w regulację, dzięki której temperatura wody ciepłej jest dokładnie taka, jak być powinna to szczególnie wodne i wygodne rozwiązanie stosowane w łazienkach retro. Baterie wannowo-prysznicowe to nic innego jak doskonałe połączenie zalet wynikających z posiadania wanny z tymi, które są związane z możliwością wykonania szybkiego prysznica w godzinach porannych, kiedy spieszysz się do pracy lub musisz pilnie wyjść z domu, jednak najpierw potrzebujesz kąpieli.

Baterie wannowo-prysznicowe najlepsze rozwiązania

Baterie wannowe powinny być odpowiednio dopasowane w taki sposób, aby możliwie najlepiej spełniały oczekiwania użytkowników względem kąpieli, wygody z nią związanej oraz wyglądem całego zestawu prysznicowego. Doskonałym rozwiązaniem jest bateria wannowa podtynkowa. W tym przypadku wszystko schowane jest pod płytkami, natomiast na zewnątrz znajduje się tylko ozdobna część, z której wylewa się strumień wody. Baterie podtynkowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które preferują praktyczne rozwiązania na lata i są pewne, że dokładnie tak będzie wyglądała ich łazienka. Dodatkowo baterie termostatyczne podtynkowe to produkty dla klientów, którzy cenią sobie minimalizm oraz możliwie najmniej elementów widocznych, które są zbędne.

Bateria wannowa natynkowa to najlepsze rozwiązanie dla osób, które cenią swobodę i możliwości wynikające z ewentualnej zmiany decyzji. Baterie natynkowe znajdują się na zewnątrz i nie tylko bateria wannowa, ale również cały mechanizm, co umożliwia szybką zmianę, jeżeli klient zdecyduje, jaka bateria wannowa będzie dla niego najlepsza. Baterie wannowe muszą przede wszystkim spełniać wymagania klientów. Warto jednak zwrócić uwagę, aby bateria umywalkowa oraz bateria wannowa współgrały ze sobą stylistycznie. Jeżeli baterie wannowe różnią się znacznie od umywalkowych, wówczas nawet najlepsza bateria termostatyczna nie poprawi estetyki pomieszczenia.

Jaka bateria wannowa jest najlepsza?

Baterie wannowe są wykonywane w różnorodnych stylach. Aby dobrać baterię do wanny, najpierw należy zdecydować, jak będzie wyglądał główny element wyposażenia łazienki. Jeżeli wanna została już wybrana, można przejść do baterii. Baterie natynkowe są niezwykle wygodne, ponieważ dają możliwość dłuższego zastanowienia się nad tym, jaki będzie ostateczny styl łazienki. Najlepsza bateria wannowa to taka, która jest wykonana z wysokiej jakości materiałów. Powinna być odporna na ścieranie, na jakie jest narażona podczas czynności związanych z czyszczeniem pomieszczenia.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na możliwość łatwego montażu instalacji wodnej. Jeżeli jest to odpowiednio dobrze wykonane, nie będzie żadnego problemu z prawidłowym przymocowaniem baterii wannowej do ściany, a następnie korzystania z niej. Najlepsza bateria wannowa posiada również termostat, który umożliwia dowolną regulację temperatury wody.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment