Jaki zestaw podtynkowy do WC wybrać?

Podwieszana misa WC to dla większości osób oczywisty wybór podczas planowania nowoczesnej łazienki. Nic dziwnego. Na jej korzyść przemawia wiele zalet. Prezentuje się o wiele estetyczniej niż klasyczne, stojące toalety. Łatwo umyć podłogę w łazience, a wszystkie przyłącza sanitarne i odpływ ukryte są w ścianie. Popularność tego rozwiązania sprawiła, że na rynku pojawiło się wiele produktów o zbliżonych cechach. Klienci często zupełnie nie wiedzą, czym powinni kierować się podczas wyboru zestawu podtynkowego do WC. Spróbujemy pomóc Ci podjąć tę decyzję, aby zakupiony stelaż podtynkowy spełnił Twoje oczekiwania.

Jak wybrać odpowiedni stelaż podtynkowy?

Zestawy podtynkowe do WC na pierwszy rzut oka niewiele się różnią. Podczas oglądania wielu modeli stelaży klienci często dziwią się, że dwa podobne produkty pochodzące od innych producentów mogą znacząco różnić się cenowo. Ma to jednak swoje uzasadnienie. Stelaż podtynkowy od renomowanego producenta zazwyczaj posiada dłuższy okres gwarancji. To potwierdza jego wysoką jakość i niską awaryjność. Poza tym niewątpliwym atutem stelaża podtynkowego znanej marki jest łatwa dostępność części zamiennych. Klienci kupujący stelaż podtynkowy sprawdzonych firm mogą być prawie stuprocentowo pewni, że w przypadku usterki bez trudu zakupią wadliwy element.

Wielu naszych klientów zastanawia się, jaki stelaż podtynkowy wybrać, oraz czym kierować się przy jego zakupie. Niestety należy pamiętać, że nawet najlepszy sprzedawca nie ma na to pytanie gotowej odpowiedzi, ponieważ każdy produkt ma swoje wady i zalet. Sukcesem jest znalezienie zestawu podtynkowego zgodnego z indywidualnymi oczekiwaniami jego użytkowników. Wybierając stelaż podtynkowy zwróć uwagę, czy w zestawie znajduje się mata wygłuszająca oraz niezbędne akcesoria montażowe takie jak śruby i wkręty. Pamiętaj także o weryfikacji dostępności części zamiennych.

Stelaż podtynkowy – najważniejsze aspekty techniczne

Wybierając stelaż podtynkowy do WC, przede wszystkim weź pod uwagę aspekty techniczne. Produkt, który wybierzesz, musi być odpowiedni do Twojej łazienki, aby właściwie spełniał swoją funkcję. Na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu? Niezwykle istotny jest rodzaj ściany, przy jakiej zostanie zamontowany, ponieważ zestawy podtynkowe dzielimy na te do ścian murowanych, oraz te do ścian gipsowo–kartonowych, wykorzystywane w zabudowie lekkiej.

Stelaże podtynkowe do WC dla ścian murowanych są nieco węższe i mniej wzmacniane niż ich odpowiedniki zaprojektowane dla ścian gipsowo–kartonowych. Ciężar konstrukcji w tej sytuacji przejmuje w dużej mierze solidna i wytrzymała ściana. Osoby, które mogą pozwolić sobie na ich zakup, z pewnością ucieszy fakt, że stelaże do zabudowy ciężkiej są tańsze. Niestety ich montaż jest nieco trudniejszy, ponieważ wymagają obmurowania, dlatego nazywane są także stelażami do zabudowy mokrej.

O wiele częściej klienci szukają stelaży do zabudowy lekkiej. Są zaprojektowane dla ścian gipsowo–kartonowych, jednak z powodzeniem sprawdzają się również w przypadku ścian murowanych. Są droższe, ponieważ ich konstrukcja musi być niezwykle wytrzymała. Stelaż podtynkowy WC może wytrzymać obciążenie wynoszące nawet 400 kg. Jednak, aby było to możliwe, należy go odpowiednio zamontować. W tym celu przytwierdza się go solidnie do podłoża oraz do ściany, tworzy konstrukcję z profili oraz zabudowuje płytami gipsowo–kartonowych. Pamiętaj, że w tym przypadku to rama nośna ze stali malowanej proszkowo ma za zadanie utrzymać całą konstrukcję wraz z osobą korzystającą z WC.

Kolejnym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, jest wysokość zestawu podtynkowego do WC. Wiele współczesnych łazienek usytuowanych jest na poddaszu, a toaleta znajduje się pod skosem. Niektórzy umiejscawiają ją pod oknem. W obu przypadkach najprawdopodobniej trzeba będzie zakupić zestaw podtynkowy do zabudowy niskiej. Wysokość ramy nośnej takiego produktu wynosi około 80 – 90 cm.

Najczęściej wybierane są jednak zestawy podtynkowe do zabudowy wysokiej. Mają wysokość około 110 – 130 cm. Pozwalają na stworzenie estetycznej zabudowy oraz umieszczenie przycisku spłuczki na tyle wysoko, aby można było korzystać z niego przy podniesionej desce, co nie zawsze jest możliwe przy niskim stelażu. W sklepach dostępne są również konstrukcje samonośne o dodatkowo wzmocnionej ramie.

Jaki zestaw podtynkowy kupić?

Wśród wielu produktów dostępnych na rynku niektóre z nich cieszą się wyjątkowym uznaniem klientów. Dobry stelaż podtynkowy to ten, który służy bezawaryjnie wiele lat. Pamiętamy doskonale te czasy, gdy klienci z dozą nieufnością podchodzili do tego produktu, obawiając się awarii. Wśród wielu modeli z pewnością wyróżniają się stelaże znanych firm o zasięgu ogólnokrajowym i międzynarodowym. Dzięki dostępności części zamiennych i niezwykle długiemu okresowi gwarancji udowadniają one, że wiodący na rynku producenci są pewni jakości swoich produktów.

Stelaż podtynkowy w standardowym zestawie posiada także zbiornik na wodę. Spłuczki podtynkowe mają różną pojemność. Te najbardziej ekonomiczne wykorzystują tylko około 2 – 3,5 litry wody. Ich wybór to bardzo dobry sposób na zredukowanie rachunków, a tym samym ekologiczne rozwiązanie. Pamiętaj, spłuczka podtynkowa może wykorzystywać jednorazowo nawet 6 litrów wody! To ogromna różnica, która będzie miała o wiele większe znaczenie w przypadku dużej ilości użytkowników. Warto również sprawdzić, jaką metodą został wyprodukowany zbiornik spłuczki. Wysoką szczelność gwarantują te z nich, które posiadają jednolitą konstrukcję, dzięki metodzie rozdmuchiwania tworzywa sztucznego.

Dodatkowe atuty stelaża podtynkowego

Stelaż podtynkowy jest montowany w ścianie i zabudowywany. W polskich łazienkach zazwyczaj wykańczamy gotową konstrukcję płytkami. Wszystkie te etapy prac sprawiają, że niezwykle trudno dostać się do wnętrza zabudowy w przypadku wystąpienia usterki. Właściwy montaż stelaża podtynkowego odgrywa kluczową rolę w uzyskaniu jego najwyższej funkcjonalności. Niektórzy fachowcy radzą zatem, aby wstawić dodatkowo drzwi rewizyjne. W większości przypadków jest to jednak zbędne, ponieważ nowoczesny stelaż podtynkowy jest zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwiał to zdemontowany przycisk spłukujący. Pamiętaj, aby zapytać o ten aspekt sprzedawcę, który z pewnością wyjaśni Ci jak to właściwie zrobić, aby go nie uszkodzić.

Podwieszana miska WC prezentuje się nowocześnie i schludnie. Niezwykle ważne jest również dopasowanie jej do designu bidetu. Jednak, aby podwieszana ceramika mogła zawisnąć na ścianie, należy wyposażyć się w odpowiedni stelaż podtynkowy. W każdej łazience, w której znajdują się takie WC podtynkowe zabudowy ukryte w ścianie, odgrywają ogromną rolę. Nie tylko przechowują zbiornik spłuczki, przyłącza sanitarne oraz rurę odpływową, ale również dźwigają całość konstrukcji i miskę wiszącą. Dlatego ich jakość jest niezwykle ważna.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment