Solidne parawany nawannowe

Urządzając łazienkę często stajemy prze wieloma dylematami. Jednym z nich jest wybór prysznica lub wanny. Kiedy relaksująca kąpiel kusi nas co wieczór, a szybki prysznic jest zbawieniem o poranku, to ciężko o trafny wybór. Dlatego warto pójść na kompromis i zdecydować się na solidny parawan nawannowy, który wpasuje się w styl każdej łazienki. Parawan wykonany z wysokiej jakości bezpiecznego hartowanego szkła posłuży na długie lata. A jaki parawan nawannowy wybrać, by wystrój łazienki był spójny i stylowy?

Czym charakteryzują się parawny nawannowe?

Parawan nawannowy to element wyposażenia, który pozwala połączyć kabinę prysznicową z wanną. Jest to matowa lub przezroczysta szyba, którą mocuje się na wannie i do ściany. Jej główną funkcją jest ochrona przed wylewaniem się wody na podłogę czy dywaniki. Jeśli zdecydujesz się zamontować parawan wannowy, musisz dopasować go do rodzaju wanny, jaką posiadasz. Niektóre parawany nawannowe pasują do każdej wanny, ale na przykład parawan wahadłowy sprawdzi się tylko i wyłącznie w przypadku wanny prostokątnej. A jeśli masz wannę wolnostojącą, montaż parawanu nie będzie miał sensu.

Jakie są modele parawanów nawannowych?

Szeroki wybór parawanów na wannę sprawia, że czasem ciężko zdecydować się na konkretny model. Możemy wyróżnić następujące rodzaje parawanów nawannowych:

  • parawan nawannowy dwuczęściowy posiada prowadnice, dzięki którym skrzydła parawanu mogą za siebie zachodzić. Jeden element jest stały, natomiast drugi się przesuwa. Przykładem tego modelu są parawany nawannowe przesuwne, które pasują do różnego typu wanien. Parawan dwuczęściowy najbardziej przypomina kabinę prysznicową.
  • parawan jednoczęściowy montowany jest do ściany za pomocą zawiasów. Jego największą zaletą jest to, że może obracać się wokół własnej osi, a co z tym idzie również do wewnątrz wanny. Parawan jednoskrzydłowy montuje się tylko na wannach prostokątnych. Co więcej, jest bardzo łatwy w utrzymaniu czystości - usuwanie zabrudzeń jest szybsze niż w przypadku pozostałych modeli.
  • parawan nawannowy składany złożony jest z kilku paneli (2-7), które otwierają się i zamykają jak harmonijka. Warto wspomnieć, że ten model zajmuje bardzo mało miejsca, więc sprawdzi się w małej łazience. Parawany harmonijkowe są idealne do montażu na wannach o nieregularnych kształtach i niestandardowych wymiarach.

Z jakiego materiału jest wykonany solidny parawan na wannę?

Jeśli zastanawiasz się, jaki parawan nawannowy wybrać, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. W pierwszej kolejności jakość wykonania. W ofercie wielu firm dostępne są parawany wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła hartowanego. Szkło hartowane cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i szok termiczny. Natomiast parawany z tworzywa sztucznego są dużo lżejsze i tańsze. Szklane parawany nawannowe produkuje się ze szkła hartowanego i bezpiecznego. Jest to szkło, które w razie stłuczenia rozpada się na drobniutkie kawałki, minimalizując ryzyko skaleczenia.

Parawan nawannowy - funkcjonalny i dekoracyjny element wyposażenia

Parawan nawannowy odgrywa kluczową rolę w wystroju łazienki. Występuje w różnych barwach, może być transparentny, matowy, z nadrukiem lub wzorem. Może być również wyposażony w złote, chromowane albo czarne profile. Zatem montując parawan nawannowy, możesz w prosty sposób stworzyć spójne i eleganckie wnętrze. Jeśli Twoja łazienka jest mała wybierz transparentny parawan. Do wnętrz industrialnych sprawdzą się szyby z czarną, metalową ramą, a do bardziej klasycznych wnętrz, na przykład w stylu retro idealne będą panele w złotej ramie.

A na jakiej wannie się sprawdzi się parawan? Dobrze dobrany parawan zwiększy funkcjonalność pomieszczenia, dlatego należy go odpowiednio dopasować do wanny. Montaż parawanu jest najłatwiejszy, gdy wanna ma regularne kształty, nieco trudniejszy może okazać się w przypadku wanien niestandardowych lub asymetrycznych. Wanna półokrągła lub wanna narożna może wymagać wykonania parawanu na wymiar. Z kolei model wanny wolnostojącej nie nadaje się do montażu parawanu.

Wady i zalety parawanów nawannowych

Jakie plusy ma parawan wannowy?

  • Chroni przed zachlapaniem podłogi w czasie kąpieli,
  • pozwala zaoszczędzić przestrzeń tak cenną w małych łazienkach,
  • pozwala Ci wziąć dłuższą, relaksującą kąpiel oraz orzeźwiający, szybki prysznic,
  • jest świetnym dekoracyjnym dodatkiem,
  • zwiększa funkcjonalność łazienki.

Jakie minusy ma wanna z parawanem?

  • Jest kolejną przestrzenią do sprzątania,
  • produkt ten jest dodatkowym wydatkiem.

Parawan prysznicowy to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niewielkich łazienek, gdzie nie ma miejsca na prysznic i wannę. Dlatego, jeśli nie chcesz rezygnować z prysznica ani z długich kąpieli w wannie, przyjrzyj się ofercie produktów z tej kategorii. Dostępne na rynku modele pasują do każdego rodzaju wanien i mają ciekawe wykończenia.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment