Jak korzystać z bidetu?

Od pewnego czasu bidet przestaje być postrzegany jako zbędna ekstrawagancja. Z dnia na dzień zyskuje na popularności, stając się niemal nieodzownym elementem wyposażenia łazienki. Dzieje się tak za przyczyną jego użyteczności. Jest bowiem wygodnym urządzeniem przeznaczonym przede wszystkim do zabiegów higienicznych po skorzystaniu z toalety. Do czego jeszcze może służyć bidet i jak z niego korzystać?

Do czego służy bidet ?

Bidet to element wyposażenia łazienki z założenia przeznaczony do podmywania miejsc intymnych. Wyglądem przypomina muszlę klozetową, albo umywalkę umieszczoną nisko nad podłogą. Praktyczną funkcję bidetu cenią sobie osoby, które pragną odświeżyć się po skorzystaniu z toalety, ponieważ dbanie o higienę jest dla nich niezwykle istotne. Bardzo często użycie samego papieru toaletowego nie zapewnia idealnej czystości intymnych części ciała i nie daje gwarancji świeżości. Dlatego warto skorzystać z urządzenia, które pozwala utrzymać higienę miejsc intymnych. Korzystanie z bidetu polecane jest szczególnie osobom cierpiącym na hemoroidy, częste obstrukcje lub nawracające biegunki.

W jaki sposób można jeszcze korzystać z bidetu?

Chociaż bidet zasadniczo służy do podmywania się po skorzystaniu z toalety, możemy go wykorzystać także w inny sposób. Tego rodzaju wyposażenie łazienki umożliwia również komfortowe mycie innych części ciała. Dorośli z powodzeniem mogą w nim umyć nogi po powrocie z pracy, lub schłodzić je latem, kiedy wysokie temperatury szczególnie dają się we znaki. Mniejszym dzieciom znacznie łatwiej umyć ręce korzystając z bidetu, niż z wysoko zamontowanej umywalki. Ze względu na miejsce montażu szczególnie przydatny może okazać się dla seniorów z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Użycie bidetu zamiast wanny czy prysznica to wygodniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, które jednocześnie pozwala na znaczne ograniczenie zużycie wody.

W którym miejscu najlepiej zamontować bidet w łazience?

Ponieważ bidety służą do higieny intymnej, muszy być usytuowane w pobliżu miski WC i na tej samej wysokości co sedes, aby zapewnić wygodę i komfort użytkowania. Zaleca się, żeby odległość pomiędzy urządzeniami wynosiła około 30 cm, co zapewnia odpowiednią przestrzeń dla nóg i gwarantuje możliwość swobodnego manewru. Na rynku, w sektorze systemów sanitarnych i ceramiki łazienkowej dostępne są dwa rodzaje bidetów: bidety stojące i wiszące, przystosowane do montowania na ścianie. Decydując się na tę drugą wersję, możesz powiesić oba urządzenia (zarówno bidet jak i sedes) na specjalnych stelażach podtynkowych, które później zostaną zabudowane płytkami zastosowanymi do aranżacji łazienki.

Odpowiednia bateria do szybkiego podmywania po skorzystaniu z toalety

Bateria bidetu jest tak skonstruowana, że umożliwia korzystanie z bidetu w wygodnej, siedzącej pozycji. Większość bidetów nie posiada deski, ale szerokie krawędzie miski i stojące modele baterii zapewniają wygodne użytkowanie. Wystarczy usiąść przodem lub tyłem do niej, tak, aby woda obmyła odpowiednią część ciała, bez konieczności rozbierania się do naga. Baterie bidetowe mogą być zakończone lekko zadartym odpływem, a niektóre modele posiadają ruchomy perlator, który umożliwia ukierunkowanie strumienia wody bez jej rozchlapywania. Za pomocą specjalnych pokręteł możesz ustawić strumień i temperaturę wody. Do najbardziej popularnych należą jednak baterie termostatyczne, utrzymujące stałą temperaturę wody.

Jak dziś wygląda nowoczesny bidet i do czego służy panel sterowania?

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, a jednocześnie komfortowym w użytkowaniu, jest sedes zintegrowany z bidetem, czyli automatyczna deska bidetowa wyposażona w końcówki myjące. Montowana jest bezpośrednio na misie sedesu. Do urządzenia dołączony jest dotykowy pilot zdalnego sterowania. W momencie uruchomienia elektronicznej deski, zza panelu głównego wysuwa się dysza z której wypływa woda, myjąca miejsca intymne. Urządzenie posiada funkcję mycia tylnego lub podmywania, albo łączy obie czynności w tzw. mycie oscylacyjne, co jest szczególnie ważne dla pań.

Można również w czasie podmywania używać trybu pulsacyjnego. Toaleta posiada także możliwość ustawiania pozycji dyszy i jej automatyczne czyszczenie przed i po użyciu. Urządzenie wyposażone jest w hybrydowy system podgrzewania wody i regulację intensywności strumienia. Po skorzystaniu z bidetu należy włączyć suszenie ciepłym powietrzem, co zapewni komfort i ograniczy zużycie papieru toaletowego.

Montaż bidetu i sedesu w jednym jest nie tylko hitem modowym, ale również znacznym udogodnieniem . To także innowacyjne rozwiązanie, zapewniające oszczędność miejsca w łazience. Tego rodzaju produkty z wysoko gatunkowej ceramiki na pewno zainteresują klientów, dla których higiena jest podstawą zdrowego ciała.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment