Do czego służy parawan w wannie?

Zastanawiasz się do czego służy parawan wannowy? Jeśli masz dylemat - kabina prysznicowa czy wanna, możesz zamontować parawan nawannowy. Parawany montowane są na wannie i chronią przed zachlapaniem łazienki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w małej łazience. Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje parawanów, które pasują praktycznie do każdego typu wanien.

Parawany nawannowe

Jeśli nie chcesz rezygnować z szybkiego prysznica rano i relaksującej kąpieli wieczorem, zamontuj parawan nawannowy. Jest to zazwyczaj transparentna lub matowa ścianka wykonana ze szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Ścianki parawanu przytwierdza się do ściany przy wannie za pomocą profili. Przy montażu parawanu najważniejsze jest jego dopasowanie do kształtu wanny. Tylko odpowiednio dobrany parawan może zwiększyć funkcjonalność wanny z parawanem. Ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli parawanów, można dopasować do różnego rodzaju wanien. Ich montaż najłatwiejszy jest w przypadku wanien prostokątnych o standardowych wymiarach.

Parawan na wannę nie tylko praktyczny

Z pomocą parawanu możesz stworzyć stylowe wnętrze łazienki. Jest on tak uniwersalny, że pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i bardziej tradycyjnych. Odpowiednio dobrany doda elegancji i w subtelny sposób oddzieli wannę od pozostałej części łazienki. Parawany mogą mieć różne wykończenia - transparentne, matowe, z tłoczonym wzorem, w kolorze grafitu lub z nadrukiem. W przypadku małych łazienek lepiej postawić na przezroczystą szybę, ponieważ ona optycznie powiększy przestrzeń. Z kolei parawany z czarnymi profilami wzbogacą industrialne wnętrze naszej łazienki.

Z jakiego materiału wykonuje się parawany?

Parawan nawannowy może być wykonany z różnych materiałów, ale producenci najczęściej używają szkła hartowanego lub tworzywa sztucznego. Szkło hartowane to materiał charakteryzujący się bardzo dużą wytrzymałością - wykazuje odporność na uszkodzenia, zarysowania oraz gwałtowne zmiany temperatur. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że parawan szklany jest droższym rozwiązaniem niż parawan wykonany z tworzywa sztucznego, gdyż ten rodzaj materiału jest bardziej podatny na uszkodzenia i łatwiej go zarysować podczas czyszczenia. Niektóre modele parawanów posiadają specjalną powłoką, która sprawia, że tworzą się mniejsze zacieki.

Parawan nawannowy przesuwny, harmonijkowy czy wahadłowy?

  • parawany nawannowe wahadłowe: ten typ parawanu nadaje się do montażu na wannach prostokątnych. Składa się z jednego skrzydła, które obraca się wokół własnej osi. Ten rodzaj parawanu nawannowego może swobodnie otwierać się na zewnątrz i do wnętrza wanny.
  • parawany nawannowe harmonijkowe: może być złożony nawet z kilku elementów, w zależności od wielkości wanny. Ten typ parawanu nada się do każdego rodzaju wanien, nawet w przypadku tych o nieregularnych kształtach.
  • parawany nawannowe przesuwne: parawany przesuwne pasują do każdego typu wanien. Z pomocą odpowiednich prowadnic montuje się je na wannie a także nad jej krawędzią. Ze względu na to, że jedno skrzydło jest stałe, a drugie się przesuwa, świetnie sprawdzą się w przypadku małej łazienki.

Nie chcesz parawanu, ale denerwuje Cię zachlapana podłoga? Mamy na to sposób. Zamiast sztywnej ścianki parawanu możesz zamontować podwieszaną, przesuwną kotarę.

Jaki parawan nawannowy wybrać?

Wybór parawanu zależy od Twoich preferencji i oczekiwań. Przed kupnem parawanu, musisz jednak zastanowić się, czy będzie on pasował do Twojej wanny. Wymiary wanny oraz wielkość parawanu to ważne parametry. Więc na jakiej wannie najlepiej zamontować parawan nawannowy? Najprościej jest zamocować go na wannie prostokątnej o regularnych wymiarach. Jeśli wanna, jaką posiadasz ma niestandardowe wymiary nie martw się. Masz przecież możliwość zamówienia parawanu robionego na wymiar. Jeśli chodzi o wanny narożne, półokrągłe lub asymetryczne zamontowanie parawanu będzie większym wyzwaniem. Parawan nawannowy nie będzie dobrym rozwiązaniem w przypadku wanien wolnostojących.

Dlaczego warto zainstalować parawan nawannowy?

Czy warto? Wszystko zależy od osobistych preferencji. Jeśli chcemy mieć prysznic oraz wannę w jednym, to parawan nawannowy będzie bardzo świetnym rozwiązaniem. Jedną z zalet wanny z parawanem jest to, że można wziąć szybki prysznic, a także relaksującą, długą kąpiel. Taki parawan oprócz ochrony przed zachlapaniem łazienki pełni funkcję dekoracyjną. Rozwiązanie to sprawdzi się w niewielkich łazienkach, gdzie nie ma wystarczająco dużo miejsca na kabinę prysznicową oraz wannę.

Komentarze

Nie ma komentarzy na ten moment