- Kategoria: Łazienka
- Autor: Mexen
- Dodano:
Coraz więcej osób decyduje się zainstalować w swoim domu czarne baterie łazienkowe lub kuchenne. Jest to bardzo elegancki element aranżacji wnętrz, pod warunkiem, że zadbamy o perfekcyjną czystość armatury. Na czarnej armaturze widoczne są wszelkiego rodzaju osady i zabrudzenia, co sprawia, że nawet najdroższa bateria może prezentować się mało estetycznie.
Czym czyścić czarne baterie, aby przywrócić im blask?
Jak czyścić czarne baterie łazienkowe i kuchenne?
Zanim zaczniesz czyścić czarne baterie łazienkowe lub kuchenne, zapoznaj się z zaleceniami producenta, co do ich konserwacji. Nie chcesz przecież uszkodzić swojej armatury.
Wiele baterii posiada powłokę hydrofobową, dzięki której zabrudzenia i kamień osadzają się zdecydowanie wolniej. W takiej sytuacji wystarczy regularnie przecierać powierzchnię baterii miękką szmatką z dodatkiem płynu do mycia naczyń lub mydła w płynie, spłukując na koniec urządzenie ciepłą wodą.
Czym czyścić armaturę – domowe metody
Jeżeli regularne sprzątanie nie wystarczy, do czyszczenia powierzchni kranu możesz wykorzystać roztwór wody i octu. Wystarczy przetrzeć takim preparatem wszystkie elementy czarnych baterii, a następnie osuszyć je dokładnie, używając miękkiej ściereczki.
Do oczyszczenia czarnej baterii możesz wykorzystać pastę z sody oczyszczonej. Pamiętaj jednak, aby nie szorować powierzchni baterii, ponieważ możesz ją w ten sposób zarysować.
Czyszczenie czarnej armatury – profesjonalne preparaty
Jeżeli nadal zastanawiasz się, czym czyścić czarną armaturę, aby przywrócić jej blask, a jednocześnie nie uszkodzić jej powierzchni, warto sięgnąć po profesjonalne środki czyszczące. Na rynku istnieje sporo produktów przeznaczonych do czyszczenia armatury, warto jednak zapoznać się z ich składem i omijać te, które zawierają składniki ścierne.
Drobinki czyszczące poradzą sobie doskonale z osadem i zanieczyszczeniami, ale przy okazji mogą uszkodzić czarną powłokę. Zrezygnuj także z preparatów zawierających środki żrące, np. płyny do czyszczenia toalet mogą sprawić, że czarna bateria umywalkowa zmatowieje albo zacznie się miejscami odbarwiać.
Czym czyścić czarne baterie łazienkowe i kuchenne? Podsumowanie
Czarną armaturę łazienkową i kuchenną warto czyścić środkami, które nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale także dodatkowo zawierają substancje tworzące na powierzchni baterii niewidoczną powłokę.
Hydrofobowa warstwa na baterii sprawi, że zabrudzenia i osad z kamienia będą pojawiały się zdecydowanie rzadziej. Wówczas wystarczy regularne czyszczenie - delikatna ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń.
Komentarze